Varaždin pobijedio Orijent 1919 u derbiju 16. kola i preuzeo prvo mjesto na tablici Druge HNL

| 12.2.2022. u 14:57h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je pobijedio Orijent 1919 2:1 i preuzeo prvo mjesto na tablici Druge HNL. Gosti su poveli u 30. minuti golom Dukađina, gol za 1:1 bio je auto gol Mulca u 68. minuti, dok je strijelac za 2:1 bio Domjanić u 70. minuti. U 46. minuti u jednom duelu s gostujućim vratarem stradao je Leonard Vuk, kojemu je pukla lijeva noga, pa je vozilom hitne pomoći prebačen u varaždinsku bolnicu.

U 5. minuti nadoknade opomenut je Postonjski.

Igrat će se 10 minuta sudačke nadoknade vremena.

U 90. minuti izmjena kod gostiju umjesto Jadrica u igri je Srzentić.

U 84. minuti opomenut je Jadric.

U 83. minuti izmjena kod domaćina, umjesto Škaričića u igri je Bagadur.

U 81. minuti dvostruka izmjena kod gostiju, umjesto Gadže i Durdova u igri su Petrović i Biškupović.

U 80. minuti opomenut je Mohorovičić zbog prekršaja nad Teklićem.

U 70. minuti Varaždin je poveo 2:1. Novopridošli igrač, koji je došao na posudbu iz Hajduka, Luka Škaričić je s desne strane ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, gdje je u naletu bio Niko Domjanić koji ju je, nakon desetak sekundi provedenih na terenu, glavom poslao u mrežu nemoćnog Boglića, za erupciju oduševljenja na tribinam i na terenu.

U 69. minuti dvostruka zamjena, umjesto Brodića i Posavca u igri su Domjanić i Topić.

U 68. minuti Varaždin je izjednačio, a strijelac je bio Mulac koji je pred golom poslao loptu u vlastitu mrežu nakon ubačaja po zemlji s desne strane Stjepana Igreca. Dojam je da i Mulac nije skrenuo loptu u vlastitu mrežu, gol gosiju zatresao bi Fran Brodić, koji je čekao loptu iza njegovih leđa.

U 67. minuti igru je napustio strijelac Dukađin, a ušao je Mohorovičić.

U 66. minuti opomenut je Jakov Karabatić.

U 62. minuti s ruba kaznenog prostora s desne strane pucao je Posavec, ali točno u ruke golmana Boglića.

U 60. minuti udarac Posavca s lijeve strane, golman skreče u korner.

U 56. minuti opomenut je Gadže.

U 54. minuti nakon ubačaja s lijeve strane glavom je pokušao Karabatić ali lopta je otišla pored gola.

Nakon sedmominutnog prekida umjesto Vuka, koji je prebačen u bolnicu, u igru je u 53. minuti ušao Stjepan Igrec.

Utakmica je prekinuta, Vuk će kolima Hitne pomoći biti prebačen u varaždinsku bolnicu. Navodno je riječ o prijelomu lijeve noge.

U 46. minuti dvije prilike za Varaždin, prvo je pucao Teklić, ali je netko od gostiju blokirao udarac a onda se pred golom našao Vuk, kojem je vratar obranio, ali je Vuk ostao ležati pred golom.

Počelo drugo poluvrijeme utakmice bez promjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena, Orijent 1919 ima vodstvo 1:0, golom Dukađina u 31. minuti.

Igrat će se minuta sudačke nadoknade vremena.

U 42. minuti Vuk je snažnim udarcem poslao loptu pod gredu, ali je vratar Boglić skrenuo u korner.

U 37. minuti Jadric je pucao s oko 20 metara, ali je Sentić loptu skrenuo u korner.

U 30. minuti Orijent 1919 je došao u vodstvo. Nakon kornera s desne strane lopta se odbijala pred golom Sentića, da bi do nje na kraju došao Dukađin i iz neposredne blizine poslao je u mrežu za vodstvo gostiju od 1:0.

U 29. minuti Gadže je odbijenu loptu od obrane Varaždina poslao pod gredu, ali je Sentić sjajno intervenirao i loptu izbacio u korner.

U 27. minuti s dvadesetak metara pucao je Posavec, pored gola gostiju.

U 24. minuti opomenut je igrač Orijenta 1919 Marko Putnik.

U 21. minuti Postonjski opet iz kornera s lijve strane gađa gol, ali je vratar Boglić na mjestu.

U 20. minuti i prva opasnot pred golom Sentića, loptu je iz neposredne blizine po zemlji uputio Dukađin, ali je Sentić ulovio njegov udarac.

Postonjski je iz kornera s lijeve strane gađao je gol, ali je vratar Boglić izbacio loptu rukama u polje.

U 17. minuti Postonjski iz slobodnog udarca s oko dvadesetak metara loptu šalje u desni kut gola gostiju vratar izbacuje u korner.

U 8. minuti udarcem s dvadesetak metara lijevo iskosa pokušao je Teklić, lopta je otišla pored gola.

U 5. minuti nakon ubačaja Vuka s desne strane loptu je na desetak metara od gola primio Urata i pucao, ali je njegov udarac golman Bglić uhvatio.

U 2. minuti nakon kornera s desne strane dva su igrača pred golom gostiju poklopila Teklića, ali sudac se nije oglasio.

Na Gradskom stadionu u Varaždinu okupilo se oko 1 500 gledatelja.

Momčad Varaždina oslabljena je neigranjem svog strijelca Michela Šege,kojeg nema zbog ozljede, kao i Herrere, dok zbog žutih kartona nema Mekića i Kolarića.

Sudac je Jakov Titlić iz Hrvaca, a pomažu mu Vice Vidović iz Splita i Hrvoje Čatipović, također iz Splita.

Orijent 1919, u crvenim majicama i bijelim gaćicama, istrčao je na teren u sljedećem sastavu: Boglić, Senčar, Mulac, Fatić, Dukađin, Švrljuga, Durdov, Jadric, Zrilić, Putnik i Gadže.

Varaždin u plavim dresovima susret je počeo u sastavu: Sentić, Brodić, Karabatić, Postonjski, Teklić, Posavec, Vuk, Lusavec, Urata, Škaričić i Senić. Na klupi su : Zelenika, Bagadur, Crnčec, Igrec, Vugrinec, Belcar, Jagić, Topić i Domjanić.

Na Gradskom stadionu u Varaždinu u 13 sati je počeo derbi susret 16. kola Druge HNL, prva utakmica u proljetnom dijelu sezone, nadmetanje između Varaždina i Orijenta 1919.