Varaždin nije uspio, Osijek prošao u četvrfinale pobjedom od 2:1, sramotno suđenje Pajača Foto: Krešimir Đurić

| 9.11.2022. u 17:08h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice u Varaždinu, Osijek je pobijedio 2:1 i plasirao se u četvrtfinale Kupa. Sramotno suđenje Pajača.

Drugi žuti i crveni Zelenika i pelkumbi, crveni karton Mance. Na golu je Elezi.

Gužva na terenu, navlačenje igrača,letjele su i šake.

GOOOOL Fran Brodić u 90+2 smanjuje na 1:2

pet minuta sudačke nadoknade vremena.

U 88. minuti korner za Varaždin s desne strane.

U 87. minuti Šego s 18 metara loptu šalje preko gola.

U 86. minuti umjesto Jugovića u igri je Bakić.

U 85. minuti korner za Varaždin s desne strane. nema opasnoti za gol Osijeka.

U 76. minuti opomenut je Pelllumbi.

U 74. minuti izmjena kod Osijeka umjesto Miereza u igri je Mance.

U 70. minuti Šego puca glavom s oko 11 metara nakon ubačaja Banovca, vratar Malenica brani.

U 66. minuti izmjena kod Osijeka, umjesto Belje u igri je Barišić.

U 65. minuti crveni karton za Cheberka zbog prekršaja nad Elezijem na sredini terena.

U 65. minuti snažan udarac Šege Malenica je obranio.

U 64. miniti umjesto Kolarića u igri je Katanec.

U 59. minuti Beljo proigrava Caktaša koji izlazi sam pred Zeleniku, golman Varaždina obranio je njegov udarac.

U 54. minuti Osijek dolazi do drugog gola. Dodavanje Miereza u kazneni prostor Varaždina iskoristio je Kleinheisler, koji je zatresao mrežu Zelenike.

U 52. minuti opomenut je Žaper, zbog prekršaja nad pellumbijem koji je bio u solo prodoru po desnoj strani. iz slobodnog udarcas 20 metara Šego je pogodio živi zid Osijeka.

U 50. minuti nakon brze kontre Osijeka Beljo udarcem po zemlji sa 15 metara šalje loptu pored gola.

U 47. miniti korner za Osijek s lijeve strane. Nakon ubačaja Caktaša glavom je pucao Mierez, a Zelenika na gol liniji obranio udarac glavom.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Uoči drugog dijela u igru će uči Posavec, Šego i J. Stanić. Igru su napustili Jelenić, Belcar u Herrera.

Kraj prvog poluvremena, Osijek ima vodstvo 1:0, golom Mije Caktaša u 9. minuti. Varaždin dosta slab, morat će trener Kovačević nešto mijenjati u poluvremenu.

Minuta sudačke nadoknade vremena.

U 43. minuti Mierez puca pored gola.

U 37. minuti opomenut je Beljo zbog prekršaja nad Škaričićem, a onda nakon toga i Zeleniki zbig prigovora.

U 36. minuti novi korner za Osijek, ubaćaj za Miereza, odlazi lopta pored gola.

U 35. minuti korner za Osijek s lijeve strane.

U 33. minuti slobodan udarac za Varaždin na 20 metara lijevo iskosa, nakon prekršaja nad Belcarom. puclin loptu iz slobodnog udarca šalje preko gola.

U 28. minuti treći korner Varaždina, s lijeve strabe.

U 26. minuti korner za Osijek s desne strane.

U 20. minuti prvi korner za Osijek s lijeve strane.

U 14. minuti drugi korner za Varaždin s lijeve strane, nema opasnosti po gol gostiju.

U 13. minuti prvi korner za Varaždin s desne strane.

U 9. minuti golom Mije Caktaša Osijek je poveo 1:0, Ubačaj je bio s desne strane u kazneni prostor Varaždina gdje je Caktaš sa 7-8 metara skočio i glavom loptu poslao u mrežu. U istoj akciji nekoliko trenutaka prije Mierez je dojam je s tribina, loptu primio u zaleđu i našao se sam pred Zelenikom koji je obranio njegov udarac. U nastavku akcije lopta je došla na desnu stranu i uslijedio je centaršut....

U 6. minuti ubačaj s desne strane u kazneni prostor Varaždina na glavu Belje, njegov udarac odlazi pored desne vratnice gola Zelenike.

Osijek je počeo u crvenim dresovima sa slijedećih 11: Malenica, Bartolec, Leovac, Kleinheisler, Jugović, Hernandez, Beljo, Caktaš, Mierez,Žaper i Cheberko.

Varaždin je utakmicu počeo u plavim dresovima u sastavu: Zelenika, Pellumbi, Puclin, Banovec, Kolarić, Belcar, Elezi, Jelenić, Škaričić, Domjanić i Herrera. Na klupi su Radošević, J. Stanić, Brodić, Posavec, Šego, Lusavec, Vugrinec, Perić i Katanec.

U sastavu Varaždina nema, zbog crvenih kartona, Tonia Teklića i Lamine Ba, a zbog ozljeda Stolnika i Pilja.

Sudac je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, a pomažu mu sugrađanin Vedran Đurak i Jerko Crnčić iz Vrbovca, dok je četvrti sudac Goran Pečarić iz Zagreba. Delegat je Ivan Vukojević iz Zagreba, a kontrolor suđenja Goran Pečarić iz Rijeke.

Na Gradskom stadionu u Varaždinu od 15 sati i 30 minuta igra se susret osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa između Varaždina i Osijeka.