Varaždin izgubio drugu utakmicu za redom, Hajduk slavio 4:1,presudilo isključenje Elezija u 54. minuti Foto: Martin Novosel

| 11.2.2023. u 16:42h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice u Varaždinu, Hajduk je pobijedio 4:1, a odlučilo je isključenje Elezija u 54. minuti. Varaždin je imao 50 posto loptu u svom posjedu, u udarcima premas golu je bilo 17:11, a u okvir gola 7:8.

GOOOL Prva minuta nadoknade vremena gol za Hajduk, strijelac je Pukstats koji je glavom iz blizine poslao u mrežu ubačaj s lijeve strane.

Igrat će se 4 minute sudačkog dodatka.

Utakmici je nazočno 5881 gledatelj.

U 83. minuti Vuk je pucao sa 18 metara Sentić skrenuo u korner.

U 82. minuti dvije izmjene kod Varaždina igru su napustili Jelenić i Brodić, a ušli Vuk i Domjanić.

GOOOOL Od 79. minute Hajduk ima vodstvo od 3:1, a strijelac je Pukstas koji je ubačaj s lijeve strane s 11 metara efektno poslao u mrežu Zelenike.

GOOOL Od 77. minute Hajduk je poveo 2:1, a strijelac je Marko Livaja.

U 75. minuti korner za Varaždin s desne strane.

U 74. minuti dvije izmjene kod Hajduka, teren su napustili Simić i Lovrecsics, a ušli su Mikanović i Benrahou.

U 72. minuti Torcida je ubacila dvije baklje u teren.prekid utakmice.

U 71. minuti korner za Varaždin s desne strane.

U 69. minuti opomenut je Pukstas.

U 68. minuti dvije izmjene kod Varaždina, umjesto Banovca i Šege u igri su Stolnik i Herrera.

U 66. minuti Puclin je pucao s 18 metara po zemlji, lak zadatak za sentića.

U 64. minuti opomenut je Awaziem zbig orekršaja nad Banovcem.

U 64. minuti u igru je kod Hajduka ušao Kalinić.

U 63. minuti nakom prodora Lovrencscica Pukstats je pucao pogodio gredu,

U 61. minuti nakon ubačaja Lovrencsisca s desne strane Livaja s pet metara snažnim udarcem šalje loptu preko gola.

Nakon VAR provjere sudac Bel je poništo žuti i pokazao Eleziju crveni karton,od 54. minute Varaždin ima igrača manje.

Opomenut Elezi zbog prekršaja na sredini terena nad Lovrencsicsem, koji je ostao ležati na terenu.

GOOOOL Varaždin je izjednačio na 1:1 u 51. minuti, a strijelac je bio Fran Brodić koji je z blizine snažnim udarcem pospremio loptu u mrežu.

Gol, Hajduk je poveo u 47. minuti 1:0. golom Melnjaka, nakon kormera s lijeve strane. Na prvoj stativi skočio je Melnjak i loptom pogodio gredu od koje se odbila u zemlju, po ocjeni suca i pomoćnika iza gol linije i Hajduk je poveo 1:0. Sumnjiva situacija.

Počelo je drugo poluvrijeme, bez promjena u sastavima.

Završilo je prvo poluvrijeme susreta 21. kola SuperSport HNL, na odmor se odlazi s 0:0. Varaždin je imao 56 posto loptu u svom posjedu, imao je 10 udaraca prema golu, 2 u okvir gola, a Hajduk 4 udarca od kojih 2 u okvir gola. U kornerima je bilo 4:3 za domaćina.

Tri minute sudačke nadoknade vremena.

U 44. minuti opomenut je Luka Jelenić.

U 41. minuti Puclin je pucao prema golu, jednog igrača Hajduka lopta je pogodila u ruku, ali nema kaznenog udarca.

U 37. minuti korner za Hajduk s desne strane, nema opasnosti po gol.

U 33. minuti Elezi je s poda pogodio gredu, ali je označeno zaleđe.

U 28. minuti sjurio se Livaja po lijevoj strani, tražio loptom pred golom Krovinovića, ali je Pellumbi dobro blokirao pokupaj udarca,

U 26. minuti opet korner za Varaždin s desne strane.

U 26. minuti novi korner za Varaždn s desne strane.

U 25. minuti korner za Varaždin s desne strane.

U 23. minuti Pellumbi s oko 16 metara nakon solo akcije loptu šalje zamalo iznad grede.

u 18. minuti na dodavanje Teklića Brodić sa 16 metara loptu šalje zamalo preko gola.

U 16. minuti korner za Hajduk s lijeve strane, Zelenika izboksao loptu.

U 15. minuti Brodić je primirio loptu u desnoj strani kaznenog prostora, oslobodio se čuvara i pucao po zemlji,Sentić zaustavlja loptu-.

U 14. minuti korner s lijeve strane za Varaždin.

U 12. minuti na dodavanje Livaje Krovinoviča je pucao s 15 metara, Zelenika obranio udarac koji je išao po zemlji u njegov lijevi donji kut.

U tijeku je 9. minuta, do sada nije bilo opasnosti po gol Hajduka i Varaždina.

Varaždin je prvi krenuo sa centra.

Hajduk je susret počeo u zlatnim dresovima u sastavu: Sentić, Prpić, Fossati, Simić, Livaja, Grgić, Melnjak, Pukstas, Krovinović, Awaziem i Lovrencsics.

Varaždin je utakmicu počeo u plavim dresovima u sastavu: Zelenika, Stanić, Jelenić, Pellumbi, Kolarić, Puclin, Elezi,Banovec, Teklić, Brodić, Šego.

Susret sudi Dario Bel iz Osijeka, pomažu mu Marjan tomas iz Vladislavaca i Kruno šarić iz Županje, dok je četvrti sudac Ivan Matić iz Osijeka. VAR Sudac je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a pomaže mu Kristijan Novosel iz Gata.

Zapadna tribina je rasporodana, gdje će svoje mjesto pronaći 4 200 gledatelja. Otvorena je i istočna tribina,kao i južna, na kojoj su smješteni gostujući navijači.

Pred početak utakmice održana je minuta šutnje u spomen na preminulog Miroslava Ćiru Blaževića, izbornika brončanih vatrenih iz Francuske 1998. i počasnog izbornika Hrvatskog nogometnog saveza.... Minuta šutnje održana je i za žrtve razornih potresa u Turskoj i Siriji kao znak solidarnosti s narodom obje zemlje u ovom teškom razdoblju

Na Gradskom stadionu u Varaždinu u 15 je sati počeo susret 21. kola SuperSport HNL između Varaždina i Hajduka.