Varaždin danas od Gorice pretrpio deveti poraz ove sezone Foto: Krešimir Đurić

Varaždin danas od Gorice pretrpio deveti poraz ove sezone

| 30.3.2024. u 16:45h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice. Gorica je nanijela deveti poraz varaždinskoj momčadi ovog prvenstva. Varaždin je imao više loptu u svom posjedu,60 posto, i više udaraca prema golu (12:5), ali su i napravili dosta grešaka, dok su gosti iskoristili sve što im je domaćin ponudio. Gorica je postigla četiri gola u dvije minute prvog i u dvije minute drugog poluvremena,dok je Varaždin imao više situacija za gol,ali je realizacija izostala, samo su dvije lopte završile iza leđa vratara Banića,

Opomena Juriću.

Samo tri minute sidačke nadoknade vremena, dojam je s obzirom na viđeno na terenu, odnosno brojne prekide zbog ukazivanja pomoći igračima Gorice, da je nadoknada trebala biti puno duža.

U 90. minuti Drožđek je udarcem s lijeve strane smanjio prednost gostiju na 2:4.

U 82. miniti dvije izmjene kod Varaždina, teren su napustili Dabro i nekić, a ušli su Domjanić i Levanić.

U 80. miniti 4:1 za Goricu, a strijelac je bio Jurić s lijeve strane, poslavši loptu po zemlji kroz noge Zelenike.

U 78. miniti 3:1 za Goricu. Lopta je sa sredine terena prebačena na lijevu stranu za Pršira, koji je prošao dva igrača Varaždina i loptu po zemlji poslao u mrežu.

U 75. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Šege na terenu je Gudelj.

U 75. miniti opomenut je Soldo.

U 71. minuti dvije izmjene kod Gorice, teren su napustili Munksgaard i Rukavina, a u igri su Vujnović i Krizmanić.

U 68. minuti dobra akcija Varaždina, udarac Mitrovskog, Banić brani.

U 65. minuti ponovno je Banić na travi, ali izvan kaznenog prostora jer ga je navodno faulirao Mitrovski. Zvižduci s tribina.

U 61. minuti ukazuje se pomoć Banići na kojeg je u želji da dođe do lopte pred golom Gorice naletio Dabro.

U 59. minuti Varaždin ima veći posjed lopte,55:45 posto. Želi izjednačiti rezultat.

U 56. minuti umjesto Lusavca na terenu je Drožđek.

U 55. miniti nakon ubačaaja s desne strane pucao je Dabro s ruba kaznenog prostora, preko gola.

U 52. minitu dvije izmjene kod Gorice, umjesto Matavža i Mitrovića na terenu su Jurić i Majstorović.

Počelo je drugo poluvrijeme s promjenom u sastavu Varaždina, umjesto Vukčevića na terenu je Škaričić.

Kraj prvih 45 minuta na odmor se odlazi s prednošću Gorice od 2:1, koja je u dvije minute postigla dva gola.

Dvije minute sudačke nadoknade.

Ukazuje se pomoć Belcaru nakon prekršaja Pršira.

GOOOOOL Leon Belcar snažnim udarcem po sredini gola ispod grede gola Banića smanjuje prednost Gorice na 1:2. Belcar je pucao s oko 13 metara od gola gostiju.

U 35. minuti opomenut je Vukčević.

U 31. miniti Mitrovski je pucao s 25 metara desno iskosa i pogodio desnu vratnicu Banića.

U 30. minuti korner za Varaždin s desne strane, u kaznenom prostoru skače Nekić i pucao glavom pod gredu Banić brani, novi korner.

U 27. minuti Gorica je povela 2:0. Akcija gostiju išla je po lijevoj strani, ubačena je lopta pred gol, u sredini kaznenog prostora prošla je dva igrača, jednog domaćeg i jednog Gorice i stigla na drugu vratnicu gdje ju je dočekao Mitrović i iz blizine poslao u mrežu.

U 25. minuti Gorica dolazi u vodstvo, a strijelac je bio Gabrijel Rukavina, kojemu je lopta spuštena na 12 metara od gola, a ovaj je snažnim udarcem loptu poslao u mrežu Zelenike za 0:1.

U 22. minuti korner za Goricu s lijeve strane, Zelenika boksa lopta u aut.

U 21. minuti prva izmjena i to kod gostiju. Zbog ozljede teren je napustio kapetan Filip Mrzljak, a ušao je Andrej Lazarov.

U 13. miniti opomenut je Postonjski, zbog prekršaja nad golmanom Banićem, prilikom uklizavanja kod ispucavanja lopte iz svog kaznenog prostora.

U 12. miniti korner za Varaždin s desen strane, Banić lovi loptu.

U 11. minuti dva uzastopna kornera za Varaždin s lijeve strane. izvodi ih Postonjski.

U 9. minuti Marko Dabro nakon ubačaja s desne strane zahvatio je loptu ali Banić ju hvata.

U 8. miniti brza akcija Šege po lijevoj strani, pucao je s ruba kaznenog prostora, Banić lovi loptu.

U 7. minuti snažna lopta Pršira s oko 25 metara, Zelenika brani i skreže u korner s desne strane.

U 3. minuti korner za Varaždin s lijeve strane.

Počela je utakmica, Gorica je krenula sa centra.

Varaždin će utakmicu početi u plavim dresovima sa sljedećih 11: Zelenika, Ba, Nekić, Postonjski, Belcar, Šego, Lusavec, Mitrovski, Vukčević, Dabro i Boršić.

U momčadi Varaždina, zbog tri žuta kartona, nema Luke Jelenića,  umjesto kojeg je u sastavu Ivan Nekić, kao ni Poldrugača, dok su ostali igrači na raspolaganju treneru Nikoli Šafariću.

Na klupi Gorice debitirat će Rajko Vidović koji se odlučio za sljedećih 11: Banić, Leš, Soldo, Pršir, Nielsen, Mitrović, Mrzljak, Maloča, Rukavina, Matavž i Štiglec. Gorica je u bijelim dresovima.

Sudit će Dario Bel iz Osijeka, a pomagat će mu Kristijan Novosel iz Gata i Dario Kolarević iz Zagreba. VAR sudac je Ivan Bebek iz Rijeke,  a asistirat će mu Anto Marić iz Zagreba.

Na Gradskom stadionu u Varaždinu danas se od 14:50 igra utakmica 28. kola, prvog u četvrtom,posljednjem krugu prvenstva. Sedmoplasirani Varaždin bit će domaćin šestoplasiranoj Gorici,koja ima bod više.