Golom Herrere u četvrtoj minuti sudačke nadoknade vremena Varaždin pobijedio Solin 1:0 Foto: Krešimir Đurić

| 2.4.2022. u 19:52h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je pobijedio Solin 1:0 i zadržao prvo mjesto na tablici Druge HNL, s dva boda prednosti pred Rudešom, koji je danas, kao domaćin, pobijedio drugu momčad Dinama rezultatom 3:2.

GOOOOOOOLLLLLLLL Strijelac Herrera, koji je sjanim udarcem sa oko 20 metara u četvrtoj minuti sudačke nadoknade vremena pogodio mrežu Solina. Veliki dio posla kod gola odradio je Jagić, koji je uzeo loptu i krenuo u napad po lijevoj strani, vratio za Belcara, koju ju je ubacio u kazneni prostor, gdje je obrana Solina odbila loptu do Herrere, koji ju je preciznim udarcem s dvaesetak metara poslao u desnu stranu gola nemoćnog vratara Topića.

Prva minuta nadoknade vremena, Belcar na povratnu lopte Herrere glavom, loptu šalje zamalo pored lijeve vratnice.

Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade vremena.

U 88. minuti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara Ninčević šalje loptu preko gola.

U 86. minuti opomenut je Kolarić.

U 84. minuti dvije izmjene kod Varaždina, umjesto Posavca i Lusavca u igri su Belcar i Jagić.

U 83. minuti korner za Varaždin s lijeve strane, prvi u nastavku, bez opasnosti po gol gostiju.

U 82. minuti dvije izmjene kod gostiju, umjesto Jurića i Mamića u igri su Kačunko i Buljan.

U 76. minuti sa 16 metara lijevo iskosa pucao je Luka Mamić, loptu upućenu u desni kut svog gola vratar Sentić je obranio.

U 75. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Brodića u igru je ušao Igrec.

U 74. minuti opomenut je Duje Ninčević.

U 73. minuti pokušaj Senića iz daljine, lopta je otišla u gol aut, pored lijeve vratnice gola Solina.

U 70. minuti izmjea kod Solina, teren je napustio Nimeli, a ušao je Jemo.

U 67. minuti Posavec je sa 16 metara pucao ali preslabo za golmana Topića.

U 59. minuti akcija gostiju udarac prem golu Sentića, netko je u obrani Varaždina blokirao i loptu skrenuo u korner, opasno je bilo pred golom Varaždina.

U 58. minuti akcija Varaždina po desnoj strani, Kolarić pred gol daje za Posavca, a ovaj u pdau šalje loptu preko gola.

U 57. minuti Duje Ninčević iz slobodnog udarca s oko 25 metara šalje loptu preko gola.

U 55. minuti najon dobre akcije Varaždina i povratne lopte na 16 metara Teklić je pucao po zemlji, zamalo pred lijeve vratnice golmana Topića.

U 53. minuti dvije izmjene kod gostiju, igru su napustili Perković i Kušeta, a ušli su Relota i Livačić.

U 53. minuti udarac je okušao po zemlji Luka Mamić, pored gola Sentića.

U 46. minuti Urata se našao u prilici, ušao s lijeve strane u kazneni prostor i pucao po zemlji u ruke golmana Topića.

Na početku drugog poluvremena dvije izmjene u varaždinskoj momčadi. U svlačionici su ostali Mekić i Topić, a ušli su Urata i Herera.

Završilo je prvo poluvrijeme susreta u Varaždinu, igrači na odmor odlaze s početnim rezultatom 0:0.

Igrat će se najmanje jedna minuta sudačke nadoknade vremena.

U 40. minuti korner za Varaždin s lijeve strane. Lopta se odbila od obrane Solina do Posavca na dvadesetak metara, ali je igrač Varaždina loše zahvatio loptu.

U 36. minuti Brodić se sjurio po lijevoj strani prema golu Solina, prošao golmana koji je napustio kazneni prostor i pucao po zemlji te pogodio vanjski dio mreže.

U 34. minuti u dvije dobre situacije na desnoj strani kaznenog prostora Varaždina našao seKristijan Jurić, prvi put je njegov udarac završio pored gola, a drugog je Sentić obranio.

U 31. minuti prvi korner s desne strane za Varaždin. Nema opasnostiu po gol Solina,

U 29. minuti opomenut je kod gostiju Nikola Kušeta.

U 29. minuti opomenut je Filip Mekić.

U 16. minuti Teklić je s oko 20 metara pucao preko gola gostiju.

U 14. minuti Duje Ninčević s oko 16 metara puca pored gola.

U 10. minuti kormer za goste s desne strane, prvi korner na utakmici, lopta je sve preletjela u kaznenom prostoru i otišla izvan granice igrališta.

U tijeku je 10. minuta bez opasnosti po gol jedne i druge momčadi.

Prvi su sa centra krenuli igrači Solina.

U prvom poluvremenu golman Sentić čuva mrežu na golu koji je na sjevernoj strani stadiona.

Sudac je Goran Pečarić iz Zagreba, pomoćnicu su Miodrag Plantak iz Križevaca i Vinko Podrug iz Zagreba, a četvrti je sudac Patrik Kolarić iz Strahoninca.

Solin je u žutim dresovima utakmicu počeo u sastavu: Topić, Perković,. Tomić, Pekić, Kušeta, Puljić, Ninčević., Jukić, Jurić, Mamić i Nimeli.

Varaždin je utakmicu počeo u plavim dresovima, u sastavu Sentić, Brodić, Karabatić, Teklić, Posavec, Šego, Lusavec, Kolarić, Mekić, Topić i Senić. Na klupi su Zelenika, Bujan, Crnčec, Herrera, Igrec, Vugrinec, Belcar, Jagić i Urata,

Varaždin nije kompletan, iako je najavljivan u kadru ipak nije kapetan Igor Postonjski, zbog povišene tjelesna temperature, a iz istog razloga u momčadi nema ni Domjanića.

Na Gradskom stadionu u Varaždinu u 17 sati i 59 minuta počelo je nadmetanje 22. kola Druge HNL između Varaždina i Solina.