U organizaciji AK Varaždin održan 2. brdski maraton “Ivanec – Novi Marof”

Varaždinske vijesti | 31.5.2021. u 20:22h | Objavljeno u Sport

U subotu je u organizaciji AK Varaždin održan 2. brdski maraton “Ivanec – Novi Marof”, svakako jedan od najtežih, ali ujedno i jedan od najljepših maratona kod nas. U sklopu cijelog događaja održane su tri utrke: maraton Ivanec – Novi Marof, utrka na 14 km “Fun&Pain Trail” i “Marofski Mini Trail”, a ukupno je u sve tri utrke nastupilo i uspješno završilo rekordnih 342 natjecatelja.

Utrku maratona na 42 km uspješno je završilo čak 138 maratonaca. Najbolji od svih bio je Eldin Hodžić (SRK Alba) kojemu je za pretrčati od Ivanca do Marofa trebalo 3:49:02. Na drugo mjesto plasirao se ovogodišnji prvak Hrvatske na 100 km Dejan Radanac (AK Sljeme) u vremenu 3:50:40, dok je sa samo 19 sekundi zaostatka kao treći u cilj utrčao Pavle Kruljac (SRK Alba) u vremenu 3:50:59.

U ženskoj konkurenciji uvjerljiva pobjeda Ane Štefulj (AK Agram) u vremenu 4:07:14 ispred drugoplasirane Maje Bonačić (AK Sljeme) – 4:31:22 i trećeplasirane Lane Ostojić (AK Plitvice) – 4:41:36. S obzirom da se ova utrka ujedno bodovala i za Prvenstvo Hrvatske svi navedeni su i u identičnom poretku za PH.

Članovi AK Varaždin u sastavu Andrej Hladnik, Igor Goričanec i Dinko Solić (samo prvih troje se boduje za PH) osvojili su 3. mjesto i zasluženo se opet popeli na pobjedničko postolje.

Najbolji pojedinačno i ovaj put je bio Andrej Hladnik na 6. mjestu u vremenu 3:57:41, Igor Goričanec bio je 14. u vremenu 4:11:21, a Dinko Solić na 16. mjestu sa 4:12:19.

Jedina predstavnica AK Varaždin na ovoj utrci bila je Ana Sajko koja je zauzela 21. mjesto u generalnom poretku kod žena (6:03:24).

Utrku na 14 km – Fun&Pain Trail “Čevo – Novi Marof” uspješno je završilo 145 natjecatelja, a najbolji je bio Domagoj Črnec (Tiger running team Križevci) u vremenu 1:09:48 ispred Damira Hršaka (AK Zabok) – 1:10:44 i trećeplasiranog Leonarda Pavine (AK Plitvice) u vremenu 1:16:25.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Gabrijela Šalković (RaN 047) u vremenu 1:40:22 ispred Martine Jankulije (Usr Mala Subotica) – 1:41:56. Naša Štefica Bubnjarić osvojila je odlično 3. mjesto istrčavši ovu dionicu za 1:44:58. Odličnu utrku istrčale su i Dijana Terzić na 4. mjestu (1:45:35) i Anamarija Jelaković na 5. mjestu (1:46:14).

U utrci na 5 km – “Marofski Mini Trail” natupilo je 60 natjecatelja. Najbolji je bio Saša Horvat (AK Međimurje) u vremenu 20:56 ispred člana AK Varaždin Daria Posavca koji je istrčao utrku u vremenu 21:57. U ženskoj konkurenciji pobijedila je članica AK Varaždin Ana Goričanec koja je istrčala utrku u vremenu 23:54.