U ivanečku obitelj Friščić s Prvenstva Hrvatske u šahu u Vodicama stigle četiri medalje

| 29.11.2023. u 09:34h | Objavljeno u Sport

Četvero ivanečkih šahista, članovi Šahovskog kluba Ivanec. Jakov,Paula, Laura i Matej Friščić sudjelovali su na brzopoteznom i ubrzanom Prvenstvu Hrvatske u šahu koje je održano u Vodicama od 23. do 25.studenog.

Jakov i Laura Friščić osvojili su srebrne medalje i naslov viceprvaka Hrvatske u ubrzanom šahu. Paula Friščić se u zadnjem kolu borila za pehar ali je nakon poraza završila s plasmanom na 8. mjestu.

Na brzopoteznom Prvenstvu Hrvatske Laura Friščić osvojila je zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske u konkurenciji do 16 godina ,a Matej Friščić osvojio je 3. mjesto u muškoj konkurenciji i brončanu medalju u kategoriji do 18 godina.

Postignuti rezultati obitelji Friščić na Prvenstvu Hrvatske potvrda su odličnog rada i talenta ovih članova ŠK Ivanec.