U derbiju 15. kola Varaždin s 2:1 pobijedio Dubravu TK, sva tri gola postignuta s 11 metara Foto: Krešimir Đurić

| 4.12.2021. u 14:51h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice. U derbiju 15., posljednjeg jesenskog kola Varaždina je pobijedio Dubravu TK 2:1 i preskočio je na tablici te je trenutno vodeća momčad Druge HNL, a sva tri gola na utakmici postignuta su s bijele točke. Strijelci za Varaždin bili su Postonjski i Šego, a za Dubravu TK Alghoul.

Izmjena kod gostiju, umjesto Domiča u igri je Marton.

Igrat će se tri miniute sudačke nadoknade vremena.

U 87. minuti izmjena kod gostiju, umjesto kapetana Alghoula u igri je Karlo Prpić Bosanac.

U 81. minuti odlična akcija Varaždina i prilika za Belcara s desne strane koji je loptu poslao prema sredini kaznenog prostora.

U 70. minuti zbog ozljeda igru su kod Varaždina napustili Herrera i Igrec a ušli su Domjanić i Belcar. I gosti su napravili još dvije izmjene, a u teren su ušli Ljubanović i Ninčević.

Loptu je ovaj put u ruke uzeo Šego i s bijele točke zatresao mrežu za vodstvo Varaždina od 2:1 u 65. minuti.

U 64. minuti novi kazneni udarac za Varaždin. Loptu je prema golu uputio Lusavec a lopta je uz ruku pogodila Maglicu, koji je zbog toga i opomenut.

U 63. minuti na dodavanje Šege Kolarić je pogodio gredu.

U 61. minuti opomenut je igrač Dubrave TK Amet Korca.

U 59. minuti dvije izmjene kod Varaždina, igru su napustili Mekić i Grgec, a ušli su Pellumbi i Lusavec.

U 58. minuti odličan ubačaj Kolarića s desne strane predd gol Dubrave TK, Herrera je bio zamalo kratak.

U 56. minuti opomenut je Filip Mekić.

U 53. minuti opomenut je Ivor Ljubanović zbog prekršaja nad Kaarabatićem.

U 50. minuti i prva izmjena kod domaćina, umjesto ozlijeđenog Vuka u igri je Stjepan Igrec.

Velika prilika za goste u prvoj minuti nastavka, Kapitanović je po lijevoj strani izašao sam pred Snetića koji je obranio i loptu skrenuo u korner.

Počelo je drugo poluvrijeme i to s jednom promjenom kod gostiju,  svlačionici je ostao Petriško, kojegf je zamijenio Ljubanović.

Završilo je prvo poluvrijeme igrači na odmor odlaze s 1:1, a oba su gola postignuta s bijele točke. Poveo je Varaždin golom Postonjskog u 3. minuti, a gosti su iznjednačili  u 38. minuti preko Alghoula.

Minuta sudačke nadoknade vremena.

U 43. minuti četvrti korner na utakmici za Varaždin, s lijeve strane.

U 41. minuti korner za Dubravu TK s desne strane.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je kapetan gostiju Muhamed Alghoul koji je izjednačio na 1:1 u 38. minuti.

U 38. minuti kazneni udarac za Dubravu TK nakon što je lopta u u ruku pogodila Mekića.

U 35. minuti kormer za goste s desne strane.

U 32. minuti opomenut je Alghoul zbog prekršaja na Šegi.

U 26. minuti ubačaj Kolarića u kazneni prostor na glavu Vuka, koji dobro puca ali vratar Dubrave TK hvata loptu.

U 23. minuti ubačaj s lijeve strane na glavu Šege, koji puca pored gola, ali je označeno zaleđe.

U 11. minuti korner za Varaždin s desne strane izvodi Postonjski, lopta za malo prebrza za Postonjskog pred golom gostiju.

Nakon kornera Dubrave TK brzi izlazak Varaždina i kontra na gol gostiju, koju je nepreciznim udarcem a 13 metara okončao Vuk.

U 9. minuti Ibiši je pucao s oko 18 metara desno iskosa u lijevi gronji kut gola domaćina, Sentić je loptu skrenuo u korner.

Loptu je uzeo kapetan Igor Postonjski i bez poteškoća svladao vratara Nikolu Ilinčića s bijele točke za vodstvo Varaždina od 1:0.

U 3. minuti kazneni udarac za Varaždin, asrušen je Šego.

Več u 1. minuti korner za Varaždin, ali bez opasnosti po gol.

Utakmicu sudi Tihomir Pejin iz D9onjeg Miholjca, a pomažu mu Kristijan Novosel iz Gata i Tomislav Keglević iz Našica, dok je četvrti sudac Martin Turčin iz Tuhelja.

Dubrava Tim Kabel je utakmicu počela sa sljedećih 11: Ilinčić, Ljubanović, Ibiši, Alghoul, Vajdovčić, Kapitanović, Petriško, Korca, Domić, Maglica i Turanjanin.

Varaždin je počeo utakmicu u sastavu: Sentić, Grgec, Karabatić,Senić, Kolarić, Mekić, Postonjski, Vuk, Herrera, Teklić, Šego.

Nadmetanje je to prvoplasiranih gostiju i drugoplasiranog domaćina, momčadi koje imaju najbolju obranu i najbolji napad.

U 13 sati na Gradskom stadionu u Varaždinu počeo je susret 15., posljednjeg jesenskog kola između Varaždina i Dubrave Tim Kabel.