Tanja Perec na Svjetskom kupu u Južnoj Koreji bilježi dobre rezultate

Tanja Perec 10. u mix paru na Svjetskom kupu u Južnoj Koreji

| 24.4.2018. u 09:24h | Objavljeno u Sport

Članica Streljačkog društva Varaždin Tanja Perec je na Svjetskom kupu u Changwonu u Južnoj Koreji odradila meč 60 metaka zračna puška i s rezultatom 625,4 zauzela 23.poziciju. To je rezultat vrijedan pohvale,najbolji plasman od hrvatskih predstavnica, koji bi Perec na bilo kojem natjecanju europskog ranga donio finale.

Malo lošija zadnja serija koštala ju je ulaska u finale, ali nikako ne možemo biti nezadovoljni, ostvarila je dobar uspjeh koji nagoviješta da od nje još možemo puno očekivati.

U muškoj konkurenciji bilo je potrebno 627,0 krugova za ulazak u finale, dok u ženskoj 628,0 krugova. Osim Perec od hrvatskih predstavnica nastupile su i Snježana Pejčić koja je rezultatom 621,7 zauzela 55.mjesto i Marta Zeljković koja je rezultatom 620,2 zauzela 62.mjesto.

Jučer je Perec s Bornom Petanjekom odradila mix team event, novu disciplinu u streljaštvu koja je ujedno i olimpijska, a debitirat će u Tokiju 2020. Riječ je o mješovitim parovima u zračnom oružju na 10 metara, gdje se osnovni meč puca 40 metaka, pri čemu je uvijek na prvoj poziciji žena, a na drugoj muški.

Perec je bila na mjestu 15, a Borna na mjestu 16. Nakon osnovnog dijela samo 5 parova izborilo je plasma u finale. Perec je ovu disciplinu prvi puta pucala na ovom Svjetkom kupu i s Petanjekom zauzela 10.mjesto, od 65 prijavljenih parova. Perec je odradila rezultat od 417,2 kruga, a Petanjek 416,5 krugova.

U mixu su nastupili i Snježana Pejčić s Petrom Gorša koji su zauzeli visoko 7. mjesto, a od finala ih je djelilo samo 0,6 kruga. Pejčić je odradila 416,7 krugova, a Gorša 419,0 krugova.

Za Tanju Perec je danas dan odmora, sutra ima pre event trening za trostav 3x40, dok ju meč očekuje u četvrtak.