Martin Marčec je sa četiri gola bio među učinkovitijim igračima Varaždina 1930 u Buzetu

Šesta pobjeda Dabrova, izlaskom iz tunela Učka počele pripreme za Poreč

| 21.10.2015. u 21:48h | Objavljeno u Sport

U utakmici 9. kola Premijer rukometne lige večeras je u Buzetu momčad Varaždina 1930 pobijedila sastav Buzeta 24:21, poluvijeme 9:8 za domaćina.

Buzet je u rezultatskoj prednosti bio od početka susreta, uglavnom za gol ili dva, a u 27. minuti ta je prednost iznosila i tri gola razlike. Dabrovi su prvi puta poveli u 46. minuti golom Vidačeka (14:15), a isti je igrač odveo Varaždin 1930 na dva gola prednosti (17:15). U 53. minuti gosti su imali i tri gola razlike (19:16), a četiri minute kasnije na semaforu je nakon novog gola Vidačeka pisao rezultat 18:22.

Utakmica je završila šestom prvenstvenom pobjedom Dabrova s tri gola prednosti. Najučinkovitiji u pobjedničkom sastavu s po pet golova bili su Bruno Vili Zobec i Jurica Vidaček, a po četiri su gola pridodali Martin Marčec i Ivan Horvat, dok je vratar Matija Špikić imao 10 obrana. Kod domaćina pet je golova postigao Mario Galijot.

- Teška utakmica, težak suparnik i težan teren, ali nakon par sušnih godina odnijeli smo bodove i iz Buzeta. Loše smo otvorili susret, nismo briljirali u prvom poluvremenu, ali nismo dozvolili domaćinu da se rezultatski odvoji. Kada smo u drugom poluvremenu stisnuli igru u obrani, popraćeni obranama našeg golmana Špikića, dobili smo utakmicu i sretni se vraćamo s ovpog gostovanja. Nismo ništa napravili ukoliko u nedjelju ne pobijedimo Poreč. Na povratku iz Buzetau Varaždin do ulaska u tunel Učka slavili smo pobjedu, a već nakon izlaska iz tunela  počeli smo se pripremati i misliti na Poreč - rekao je trener Varaždina 1930 Vladimir Vujović.

S ova dva boda Varaždinci su s petog došli na treće mjesto tablice, a u nedjelju će u sklopu 10. kola u dvorani na Dravi u 18 sati ugostiti momčad Poreča.