Franja Želimorski bila je treća u bacanju koplja

Šest medalja za varaždinsku Slobodu, Mičuda zlatni

| 1.8.2016. u 09:32h | Objavljeno u Sport

U Zagrebu je na stadionu Mladost održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke u organizaciji Zagrebačkog atletskog saveza.Od članova varaždinskog AK Sloboda Mirko Mičuda je u  bacanju kladiva bio prvi sa 67.03 metra, Damir Posavec u skok u vis drugi  sa 207 centimetra i  osobnim rekordom.

Druga je bila i Kristina Dudek na  400 metara sa 54.27 sekundi. Na kraju sezone iznenadila je i Franja Želimorski u bacanju koplja s osvojenim 3. mjestom , osobnim rekordom i bačenih 49,26 metara. Treće mjesto i brončanu medalju osvojila je i  Petra Špicar u troskoku sa 10.64 m.

Posebnu je požrtvovnost pokazala i mlađa juniorka i državna reprezentativka Paula Šimunčić na 3000 m zapreke gdje je osvojila srebrnu medalju sa vremenom 12:00:40. U toj utrci postignut je državni rekord i rekord prvenstva. Paula je na 200 m prije cilja vrlo nezgodno pala na zapreci i već izgubila drugo mjesto ali se brzo i hrabro pridigla i uspjela ponovno osvojiti poziciju koju je držala cijelu utrku.

Nastupio je i Karlo Marcijuš na 400 metara te je zauzeo  deseto mjesto dok je na  200 metara bio  deveti sa vremenom 23.32 sek. tako se ekipa Slobode sa seniorskog prvenstva vratila sa 6 osvojenih medalja.