S dva gola Drožđeka i jednim Šege Varaždin "preplivao" Rijeku Foto: Krešimir Đurić

S dva gola Drožđeka i jednim Šege Varaždin "preplivao" Rijeku

| 11.5.2024. u 18:59h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, nakon Hajduka, Varaždin je danas pobijedio Rijeku 3:1.

Najmanje šest minuta nadoknade vremena.

U 89. minuti izmjene kod Varaždina, umjesto Drožđeka i Mitrovskog na terenu su Poldrugač i lesjak.

U 88. minuti Ivanović je zatresao mrežu Varaždina, ali nakon pregledavanja VAR gol nije priznat zbog zaleđa-

U 87. minuti druga opomena Vukčeviću, crveni karton igraču Varaždina.

U 81. minuti opomenut je Postonjski.

U 79. minuti korner za Rijeku s lijeve strane, nema opasnosti.

U 78. minuti umjesto Veige na terenu je Grgić.

U 77. minuti korner za Varaždin s lijeve strane.

U 76. minutu umjesto Lusavca ulazi Marina.

Utakmicu prati 2 654 gledatelja.

U 65. minuti dvije izmjene kod Rijeke, umjesto Selahija i Marića na terenu su Ivanović i Banda.

U 63. minuti umjesto Šege na terenu je Dabro.

GOOOOL Domagoj Drožđek u 60. minuiti povisio vodstvo Varaždina na 3:1. Škaričić je na lijevoj strani kaznenog prostora odigrao za Drožđeka, a ovaj se slobodio pratnje i sjajnim udarcem pogodio suprostnu stranu gola Labrovića.

U 53. minuti opomenut je Niko Galešić.

U 50. minuti lopta s lijeve strane upućena u kazneni prostor Rijeke, gdje ju je dočekao Mitrovski i pucao, Labrović lovi bez problema.

U 48. minuti opomenut je Selahi.

Počelo je drugo poluvrijeme, Varaždin je krenuo sa centra.

Uoči drugog dijela dvije izmjene kod Rijeke, umjesto Bogojevića i Petrovića na terenu su Pjaca i Fruk.

Kraj prvog poluvremena, Varaždin vodi protiv Rijeke 2:1, golovima Drožđeka i Šege, dok je gol za Rijeku postigao Janković.

Tri minute sudačke nadoknade vremena

U 45. minuti golom Jankiviča Rijeka je smanjila na 2:1. Ubačenu loptu s desne strane obrana Varaždina je odbila, dočekao ju je Janković i s 10-tak metara poslao u mrežu.

U 45. minutu udarac Šege s oko 20 metara odlazi preko gola.

U 42. minuti sjajna akcija Varaždina, Mitrovski u ljevu stranu odigrava za Drožđeka, koji je prebrz za čuvara, ulazi s lijeve strane u kaznnei prostor i puca, ali pored vratnice.

U 40. minuti korner za Rijeku s desne strane.

GOOOOL U 30. minuti Varaždin ima vodstvo od 2:0. Igrač Rijeke Čabaraja je vraćao loptu Labroviću, a snažnu loptu upućenu prema golu Labrović nije uspio iskontrolirati već je samo nogom odbiti da ne ode u njegov gol, točno do Šege, koji je poklon iskoristio i pogodio mrežu za 2:0.

U 26. minuti nakon kornera Postonjskog Nekić je iz blizine pucao glavom, ali neprecizno.

U 25. minuti korner za Varaždin s desne strane.

U 20. minuti, nakon kornera s desne strane, Zelenika je ponovno spasio svoj gol, sjajnom intervencijom na gol liniji, nakon udarce Veige iz blizine.

U 19. minuti sjajna prilika za Rijeku,Obregon je u lijevoj strani kaznenog prostora odigrao za Marića, koji je snažno pucao, ali je Zelenika loptu skrenuo u korner.

GOOOOL Varaždin je poveo u 17. minuti, a strijelac je bio Domagoj Drožđek. Lopta je prebačena u napad Varaždina s desne strane, gdje ju je primio Drožđek, sjurio se prema golu i snažnim udarcem pogodio suprotnu stranu gola Labrovića.

Počela je utakmica

Varaždin će utakmicu početi u plavim dresovima sa sljedećih 11: Zelenika, Ba, Nekić, Postonjski, Drožđek, Šego, Lusavec, Mitrovski, Vukčević, Boršić i Škaričić. Na klupi su Silić, Lesjak, Poldrugač, Vuk, Mištrafović, Dabro, Marina, Gudelj, Domjanić i Levanić.

Trener Rijeke Željko Sopić neće krenuti s najjačim snagama, Pjaca, Fruk, Pašalić i Ivanović su na klupi. Početni sastav Rijeke, koja je u bijelim dresovima: Labrović, Janković, Galešić, Obregon, Petrović, Selahi, Marić, Bogojević, Čabraja, Dilaver i Veiga.

Sudac je Duje Strukan iz Splita, a pomoćnici su mu Luka Pušić iz Zagreba i Ante Jakšić iz Spluta. VAR sudac je Fran Jović iz Zagreba, a asistirat će mu Marjan Tomas iz Vladislavaca.

U 17 sati na Gradskom stadionu u Varaždinu igrat će se utakmica 34. kola SuperSport HNL-a između Varaždina i Rijeke,