Rudar 47 svladao Omladinac i zauzeo prvo mjesto na tablici 3. ŽNL skupine Varaždin Foto: Općina Maruševec

VV | 6.10.2024. u 19:32h | Objavljeno u Sport

U osmom kolu 3. Županijske nogometne lige – skupine Varaždin odigranom ovog vikenda, ŠNK Rudar 47 iz Donjeg Ladanja na domaćem je terenu svladao NK Omladinac iz Jurketinca rezultatom 6:1.

Teo Martinčević iz Rudara 47 načeo je mrežu Omladinca pogotkom u 2. minuti susreta. Martinčević ponovo trese mrežu gostujućeg sastava u 16. i 18. minuti, dok je za konačnih 4:0 u prvom poluvremenu zaslužan pogodak Tomice Korpar u 41. minuti.

Nakon početka drugog poluvremena, treneri obje ekipe uvode nove igrače u igru, a pet minuta nakon ulaska Karlo Eršeg postiže pogodak za gostujuću ekipu u 68. minuti susreta te smanjuje rezultat na 4:1.

Pet minuta nakon zadnjeg pogotka, lopta Tea Martinčevića po četvrti put završava u mreži gostujućeg sastava u 73. minuti. Za konačnih 6:1 gol postiže Dario Cmuk pred sam kraj susreta u Donjem Ladanju.

Općinski derbi pred 80-ak gledatelja na nogometnom igralištu u Donjem Ladanju sudio je Gabrijel Cepanec. Ovom pobjedom ŠNK Rudar 47 zauzeo je prvo mjesto na ligaškoj tablici s 19 osvojenih bodova, dok se NK Omladinac trenutno se nalazi na 10. mjestu 3. Županijske nogometne lige – skupine Varaždin sa 3 osvojena boda.

U devetom kolu, u subotu 12. listopada od 15 i 30 sati NK Omladinac dočekuje u Jurketincu ekipu NK Vratna, koja je zauzela 9. mjesto na tablici sa 5 bodova. U isto vrijeme ŠNK Rudar 47 nastupa u Donjoj Voći protiv ekipe NK Vindija koja se trenutno nalazi na 3. mjestu ligaške tablice sa 16 osvojenih bodova.