Rahela Leščak Foto: AK Sloboda

Rahela Leščak istrčala normu za nastup na juniorskom prvenstvu Europe

Varaždinske vijesti | 4.6.2019. u 08:44h | Objavljeno u Sport

Protekle subote i nedjelje (1. i 2. lipnja 2019.) u Zagrebu je održano Ekipno prvenstvo i Finale kupa Hrvatske za juniore i juniorke. U ekipnom djelu natjecanja atletičarke Slobode sa osvojenih 12.862 boda zauzele su 5. mjesto. Isti plasman juniorke su ostvarile u Kupu sa osvojenih 130 bodova. Juniori Slobode su na Kupu Hrvatske osvojili 12. mjesto sa osvojena 33 boda. Važno je napomenuti kako su pojedinačni i ekipni rezultati ove generacije atletičarki i atletičara izrazito kvalitetni obzirom da je većina ovih mladih sportaša tek zakoračila u juniorsku kategoriju.

Iznimnim rezultatima i prvim mjestima istaknula se Rahela Leščak koja je na 400m prepone s rezultatom 1:00,61 istrčala normu za juniorsko prvenstvo Europe koje će se održati od 18. do 21. srpnja u Švedskoj. Rahela je također zauzela 4. mjesto u utrci na 100m prepone s rezultatom od 15,64 sekundi. Martin Mlinarić je u skoku u vis pobijedio s preskočenih 192 cm. Na visini od 201 cm nedostajalo je malo koncentracije za uspjeh. Klara Koščak je u skoku u dalj s preskočenih 5,71 cm bila najbolja te je tim skokom Klara postavila novi apsolutni rekord grada Varaždina.

Odlične rezultate i plasmane postigli su još i Ana Majdak u bacanju kugle i bacanju koplja i diska (2. mjesto), Ivan Plantak na 3000m zapreke (3. mjesto), Valentino Bečeheli na 400m (6. mjesto) s odličnim rezultatom i osobnim rekordom koji sada iznosi 49,94 sekundi, Marta Novak na 400m (5. mjesto) s rezultatom na 58,05 sekundi i novim osobnim rekordom te štafete juniorki 4x100m (Novak, Leščak, Leščak, Vujović) i 4×400 m (Leščak, Novak, Koščak, Leščak) koje su zauzele 3. mjesto.

Atletičare su za ovo natjecanje pripremali treneri Marinko Šipoš, Patrik Koščak, Nenad Pavliček, Ivan Domislović i Damir Pascuttini. U narednom periodu predstoje pojedinačna prvenstva Hrvatske gdje se od mladih atletičarki i atletičara očekuju sjajni rezultati.