Prvi poraz Varaždina u eri trenera Kovačevića, Inter s igračem manje pobijedio 1:0 Foto: Krešimir Đurić

| 26.2.2022. u 16:53h | Objavljeno u Sport

Kraj susreta, Inter je pobijedio 1:0 i nanio prvi poraz Varaždinu pod vodstvom trenera Kovačevića.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Posavec je probio lijevu stranu, ušao u kazneni prostor i centrirao, lopta je pogodila u ruku igrača Intera, ali sudac nije pokazao na bijelu točku.

Izmjena kod Intera, umjesto Banovca ušao je Soldo.

Opomenut je Leon Belcar.

Igrat će se najmanje šest minuta sudačke nadoknade vremena.

U 85. minuti kod Varaždina izlaze iz igre Postonjski i Teklić, a ušli su Jagić i Belcar.

U 80. minuti korner za Inter s lijeve strane, odbijena lopta, točnije proslijeđena od Mekića dolazi do Pejića koji s oko 25 metara loptu snažnim udarcem šalje u desnu stranu gola nemoćnog Sentića za vodstvo gostiju od 1:0.

U 78. minuti izmjene kod Varaždina umjesto Herrere i Lusavca u igri su Topić i Domjanć, a kod gostiju umjesto Magdića u igri je Kanceljak.

U 72. minuti u kaznenom prostoru Varaždina stradao je Mekić, a zbog tog starta,škarica u glavu igrača Varaždina, drugu opomenu dobio je Rešetar, špto je značilo put u svlačionicu. Inter ima igrača manje od 72. minute.

U 68. minuti opomenut je Karabatić.

U 66. minuti prva izmjena kod Varaždina, izašao je Brodić, a ušao Posavec.

U 64. minuti na dodavanje Šege s lijeve strane, Postonjski je pucao po zemlji, sa 16 metara, ali točno u ruke golmana Intera.

U 62. minuti opomenut je Luka Jelenić.

U 59. minuti opomenut je Ivan Nekić zbog oštrog prekršaja nad Teklićem na sredini terena.

U 58. minuti Brodić je nakon dobre akcije Varaždina pucao sa sedam metara lijevo iskosa, lopta je otišla pored gola.

U 53. minuti udarac po zemlji je s oko 25 metara oprobao je Karabatić, golman je rukom lp+optu skrenuo u korner.

U 50. minuti ponovnkk udarac Herrere s desne strane u kaznenom prostoru, ali je udarac po zemlji golman Lukić obranio.

U 50. minui opomenut je Brodić.

U 49. minuti udarac Herrere s oko 25 metara po zemlji, pored desne vratnice gola gostiju.

Počelo je drugo poluvrijeme, bez promjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena, završilo je bez golova, Varaždin je imao više loptu u nogama, nekoliko pokušaja udaraca, koji su blokirani, tako da golmani nisu imali pravih intervencija.

Nastavljen je susret, nakon ukazivanja pomoći igračima.

Utakmica je prekinuta jer su na travi ostali ležati Karabatić i Banovec.

Igrat će se još najmanje dvije minute sudačke nadoknade.

U 44. minuti opomenut je Donimik Rešetar.

U 43. minuti opomenut je Branimir Barišić zbog prigovora.

U 37. minuti Teklić je pucao s oko 25 metara lopta skrenuta u korner s desne strane. Poslije kornera nije bilo opasnosti po gol Intera.

U 29. minuti Inter je s desne strane imao slobodan udarac, blizu kaznenog prostora, ali završilo je bez opasnosti po gol Sentića.

U 25. minuti nova lopta za Herreru na desnoj strani u kaznenom prostorom, Herrera se oslobodio igrača gostiju i pokušao loštom po zemlji odigrati za Šegu, ali je obrana gostiju izbacila loptu u polje.

U 24. minuti Teklić je odigrao za Herrenu na rubu kaznenog prostora, ovaj je pucao, ali je obrana gostiju loptu skrenula u korner. Iz kornera je ubacio Postonjski, ali bez opasnosti po gol gostiju.

U tijeku je 12. minuta utakmice, do sada bez opasnosti po gol Varaždina i Intera. Gosti se odlučili na protunapade,imaju brzu tranziciju, ali ne igraju zatvorenu varijantu.

Inter, koji je u žutim dresovima, utakmicu je počeo u sastavu: Lukić, Barišić, Jelenić, Nekić, Banovec, Magdić, Uzelac, Pejić, Rešetar, Marasović i Leyton.

Varaždin, koji je u plavim dresovima, utakmicu je počeo u sastavu: Sentić, Brodić, Karabatić, Herrera, Postonjski, Teklić, Šego, Lusavec, Kolarić, Mekić i Senić. Nema Bagadura zbog tri žuta kartona. Na klupi su Zelenika, Crnčec, Posavec, Vugrinec, Belcar, Jagić, Topić, Škaričić i Domjanić.

Sudac je Ante Terzić iz Splita, a pomažu mu Hrvoje Ćatipović iz Splita i Dujo Sarić iz Klisa.

Na Gradskom stadionu u Varaždinu danas je u 14 sati i 58 minuta počeo susret 18. kola Druge HNL između Varaždina i Intera iz Zaprešića.