Prvenstvo Hrvatske: Roko Farkaš prvi na 100 i 200 metara, Slobodi prvo mjesto u štafeti Foto: Krešimir Đurić

vv | 1.7.2024. u 08:58h | Objavljeno u Sport

Prošlog vikenda, Karlovac je bio domaćin pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za seniore i seniorke u atletici, a briljirao je Roko Farkaš (AK Sloboda) koji je uzeo prvo mjesto na utrkama na 100 i 200 metara te zlatno odličje na štafeti 4 x 100 metara.

Na utrci 100 metara je do prvog mjesta došao s rezultatom 10,2 sekunde, a odma do njega je bio drugi atletičar varaždinske Slobode Hrvoje Kašik s 10,7 sekundi. Na utrci 200 metara je osvojio prvo mjesto s 20,90 sekundi, a drugi je bio Karlo Marciuš, također član Slobode, s vremenom 21,15 sekundi. Farkaš je također zauzeo drugo mjesto u skoku u dalj sa 7,72 metra.

U štafeti 4 x 100 metara, Sloboda je došla do prvog mjesta sa sastavom Roko Farkaš, Hrvoje Kašik, Janko Kišak i Pavao Strahija, a pobjedu su izvukli s vremenom 41,84 sekundi, što je bilo za 6 stotinki bolje vrijeme od drugoplasiranog AK Agrama.

Klara Koščak je nastupila na utrci 100 metara prepone i osvojila treće mjesto s vremenom 13,82 sekundi, dok je slavila Mia Wild iz AK Slavonije sa 13,22 sekunde.

Ludbreška zlatna olimpijka, Sara Kolak, nastupila je u bacanju koplja te je osvojila drugo mjesto s najboljim izbačajem u posljenjoj šestoj seriji. Bacila je koplje 55,41 metar, dok je prvo mjesto pripalo Luciji Cvitanović sa 55,52 metra.

Jana Koščak također nije imala svoj dan te je osvojila treće mjesto u skoku u vis sa 179 centimetara, a slavila je Sara Aščić s preskočenih 182 centimetara.

Varaždinska Sloboda je ujedno osvojila treće mjesto na ženskoj štafeti 4 x 100 metra s vremenom 47,46 sekundi, a nastupili su Klara Koščak, Jana Koščak, Neli Belač i Dora Androlić.