Prva ŽNL: Plitvica u Tužnom zabila petardu, najviše golova palo u Trnovcu Foto: Martin Novosel

Prva ŽNL: Plitvica u Tužnom zabila petardu, najviše golova palo u Trnovcu

| 2.6.2024. u 20:00h | Objavljeno u Sport

Danas su odigrane posljednje utakmice sezone u Prvoj ŽNL. U Ligi za prvaka, najvećom gol razlikom je slavila Plitvica (G) koja je sa 5:0 svladala Slobodu (T) na gostovanju u Tužnom. Za Plitvicu (G) su redom zabijali Jošua Horvat u 25. minuti, Mihael Buhin u 37. minuti, David Posavec u 51. minuti, Marko Tkalčec u 55. minuti i Karlo Trojko (AG) u 77. minuti susreta.

Najviše golova palo je na susretu u Trnovcu u kojem je prvak Plitvica (S) svladala domaćina Trnje sa 6:2. Trnje je bolje krenulo u susret i vodilo je sa 2:0 pogotcima Iva Marjanovića u 11. i 31. minuti, ali su gosti preokrenuli susret golovima Dominika Mastena u 38. minuti, Antonija Petaka u 41. minuti, Alana Novka u 50. i 87. minuti, Ivana Gregurija u 71. minuti i Karla Kolaka u 80. minuti susreta.

Samo je susret u Sigetecu Ludbreškom ostao bez pobjednika, Mladost (S) i Zadrugar su odigrali 2:2 remi. Mladost (S) je povela golom Xaviera Matheusa de Oliveire u 5. minuti, na 1:1 je poravnao rezultat Dario Struški u 40. minuti, Antonio Kolak Zadrugaru donosi prednost od 2:1 zgoditkom u 54. minuti, dok konačnih 2:2 je postavio Mario Kranjec u 58. minuti utakmice.

U Ligi za ostanak, Beretinec je sa 2:0 svladao Mladost (VT). Oba pogotka su pala u drugom poluvremenu, a zabio ih je Matko Žganec, prvi u 65. minuti i drugi u 81. minuti susreta.

Čevo je pak na domaćem terenu svladalo varaždinsku Mladost sa 4:1. Varaždinska Mladost je povela u 40. minuti pogotkom Frana Zormana, ali je domaćin preokrenuo rezultat golovima Dejana Blažija u 54. i 90. minuti, Hrvoja Njegovca u 58. minuti te Matka Meštrića u 71. minuti susreta.