Prva ŽNL: Obreš zabio četiri u slavlju protiv Slobode (T), Drava-Ajax ispustila 3:1 vodstvo Foto: Martin Novosel/Arhiva

| 15.10.2022. u 18:49h | Objavljeno u Sport

Odigrani su subotnji susreti 9. kola Prve ŽNL. Obreš je ostvarila 4:0 pobjedu na domaćem terenu protiv Slobode (T). Golove su zabili Krešimir Bobek u 18. minuti, Ivan Mikulić u 57. minuti, Ivan Horvatić u 60. minuti te Dino Kresinger u 90. minuti susreta.

Drava-Ajax je mogla uzeti sva tri boda na gostovanju kod Plitvice (S), ali se na kraju morala zadovoljiti remijem 3:3. Filip Vagjunec i Juliano Peluci Walter su u 6. i 13. minuti zabili golove za 1:0 i 2:0 prednost Drave-Ajaxa, Plitvica (S) je smanjila na 2:1 golom Karla Kolaka u 22. minuti, Sebastian Huzjak je zabio gol za 3:1 u u 27. minuti, ali je domaćin na kraju ipak spasio bo golovima Lovre Težačkog i Karla Kolaka u 74. minuti susreta. Plitvica (S) je sve to uspjela unatoč tome što su od 45. minute igrali s igračem manje, isključen je Antonio Petak zbog grubog prekršaja na protivničkom igraču bez mogućnosti igranja loptom, a zbog istog razloga je isključen još jedan domaći igrač Domjan Novko u 88. minuti.

Čevo je na domaćem terenu pobijedio Slobodu iz Varaždina sa 2:0. Golove za osvojena tri boda su zabili Martin Slunjski u 62. i Ilija Gale u 78. minuti susreta.

Utakmice 16. listopada, 15:30 sati: