Prva ŽNL: Aktualni prvak zabio petardu Zelengaju, Polet (C) slavio u Varaždinu Foto: Dražen Novosel

Prva ŽNL: Aktualni prvak zabio petardu Zelengaju, Polet (C) slavio u Varaždinu

vv | 5.10.2024. u 19:59h | Objavljeno u Sport

Danas su odigrana tri susreta 6. kola Prve ŽNL. Najvišu pobjedu dana ostvarila je Plitvica (S) koja je sa čak 5:1 svladala domaći Zelengaj. Gosti su već poveli 1:0 u 2. minuti susreta pogotkom Dominka Draguljića, Karlo Kolak je povećao prednost na 2:0 u 22. minuti, Lovro Magić je smanjio prednost gostiju na 2:1 u 28. minuti. Do kraja susreta, Draguljić je svojim drugim pogotkom donio gostima 3:1 prednost u 34. minuti, dok je Kolak zabio pogodak za 4:1 u 81. minuti, njegov drugi na utakmici, a Marin Ružić je postavio konačnih 5:1 golom u 89. minuti susreta.

Polet (C) je gostovao u Varaždinu kod Mladosti te slavio sa sigurnih 3:0. Matija Šenkiš je donio prednost Poletu (C) u 41. minuti, na 2:0 je povisio Roko Ivančić u 69. minuti, dok je konačnih 3:0 postavio Marko Vidrač u 73. minuti susreta. Polet (C) je ovom pobjedom barem na jedan dan zasjeo na vrh tablice, dok će Mladost (S) sutra inati šansu da se vrati na prvo mjesto.

Sloboda je jedina slavila na domaćem terenu danas, a svladali su momčad Beretinca s 3:1. Domaćin je poveo 1:0 pogotkom Leona Slunjskog u 16. minuti, na 2:0 je povisio Dino Poplatnik u 47. minuti, dok je Tomislav Gredelj tu prednost poveća na 3:0 pogotkom u 59. minuti. Gosti su tek u 88. minuti uspjeli zabiti utješni pogodak preko Patrika Žganca za konačno slavlje domaćina 3:1.

nedjelja, 6. listopad, 16:00 sati