Porazom u Pitomači Varteks znatno umanjio izglede za plasman na 3. mjesto, Podravina izgubila kod kuće

| 11.5.2024. u 20:10h | Objavljeno u Sport

Nogometaši Varteksa su u današnjim derbi susretu 24. kola Treće NL Sjever izgubili u Pitomači od istoimenog domaćina rezultatom 2:1 i tako bitno umanjili izglede da na kraju sezone osvoje treće mjesto koje vode u kvalifikacije za Drugu NL. Tri kola prije kraja prvenstva Pitomača ima sedam bodova više od četvrtoplasiranog Varteksa.

Na stadionu u Pitomači, pred oko 350 gledatelja, domaćin je došao do pobjede golovima Akinkunmi Mayowa Olorunfemija u 18. i Marka Matančića u 31. minuti, dok je gol za Varteks postigao Saša Stojko u 27. minuti.

Podravina je na svom stadionu izgubila od Graničara iz Kotoribe 3:2, a oOba pogotka za Podravinu postigao je Mario Sačer, u 26. i 89. minuti. Dvostruki strijelac za goste bio je Nikola Golenja u 36. i 46. minuti, a jednom je mrežu domaćina zatresao Amara Reme Camara u 45.+1 minuti.