Luka Čevra bio je najbolji strijelac Vindije u Splitu s 25 koševa Foto: Martin Novosel

Poraz kadeta Vindije nakon produžetka na gostovanju protiv Splita

| 8.3.2020. u 16:51h | Objavljeno u Sport

U današnjem 9. kolu Jedinstvene kadetske lige, košarkaši Vindije su bili na pragu nove senzacije. Na gostovanju kod Splita je bilo potrebno vrlo malo da se vrate kući s pobjedom, ali su ipak poraženi nakon produžetka s 88:81.

Za razliku od domaćih susreta gdje su ih loše prve četvrtine koštale bodova, na gostujućem parketu u Splitu, Vindija je krenula odlično. U prvoj je odigrala izjednačenih 19:19, dok su drugu četvrtinu dobili 24:19 te se na odmor išlo s prednošću 44:39.

Na žalost, nakon toga je uslijedila slaba treća četvrtina u kojoj su ispustili tu prednost izgubivši s 22:17. U četvrtoj su krenuli slabo, ali su navrijeme izjednačili na 77:77. Imala je Vindija zadnji napad utakmice, ali je Petar Košćak promašio polaganje za pobjedu.

U produžetku je ponestalo snage, a Split je na kraju zasluženo slavio dobivši taj period utakmice s uvjerljivih 11:4. Najbolji strijelac Vindijine momčadi bio je Luka Čevra koji je zabio 25 koševa, dok je Petar Košćak zabio 19, a Matija Pavlic 17 koševa.

Vindiji u idućem 10. kolu slijedi još jedno teško gostovanje, ovaj puta kod Cedevite Juniora.