Pobjedom nad NK Vinica, ŠNK Rudar 47 zadržao prvo mjesto na prvenstvenoj tablici Foto: Općina Maruševec

Varaždinske vijesti | 16.10.2023. u 11:28h | Objavljeno u Sport

Nogometaši ŠNK Rudar 47 iz Donjeg Ladanja upisali su sedmu ovosezonsku pobjedu u 3. Županijskoj nogometnoj ligi, skupini Varaždin.

U 9. prvenstvenom kolu izabranici Emilija Možanića na svom su travnjaku pred 150 gledatelja pobijedili NK Vinica rezultatom 1:0 (poluvrijeme 0:0).

Iako je u prvom poluvremenu mreža obiju ekipa bila netaknuta, pred kraj drugog poluvremena gostujućeg vratara iznenadio je Petar Peharda u 87. minuti susreta koji zabija za minimalnih 1:0. Zasluge za pobjedu Rudara 47 idu i vrataru Niki Stolniku koji je zahvaljujući velikim naporima zadržao mrežu čistom punih 90 minuta susreta.

U isto vrijeme odigravala se i utakmica u Jurketincu. Ekipa NK Omladinca poražena je na domaćem terenu od ekipe Podravca iz Svibovca, rezultatom 2:8.

Na prvenstvenoj tablici, ŠNK Rudar 47 se zadržao na prvom mjestu s 23 osvojena boda, kao i NK Omladinac na 9. mjestu s 3 osvojena boda.

U sljedećem kolu Rudar 47 gostuje u Babincu protiv domaće ekipe Dinama, dok NK Omladinac na domaćem terenu u Jurketincu dočekuje ekipu NK Udarnika 32 iz Gornjeg Kućana. Obje utakmice su na rasporedu u subotu, 21. listopada s početkom u 15 i 30 sati.