Pobjeda Varaždina kod Lokomotive s dva gola Tonia Teklića koji je u 29. minuti promašio s 11 metara

| 11.9.2022. u 22:55h | Objavljeno u Sport

KRAJ UTAKMICE. Varaždin je pobijedio Lokomotivu 2:1 i s ova tri boda zasjeo na drugo mjesto tablice nakon 9. kola. Dva gola Tonia Teklića koji u 29. minuti nije iskoristio kazneni udarac. Prvi gol Teklić je postigao u 51. minuti, domaćin je izjednačio u drugoj minuti nadoknade vremena,golom Marića, a na konačnih 2:1 postavio je Teklić iz kaznenog udarca u 95. minuti.

U 97. minuti korner za lokomotivu. Ponovno ga izvodi Miličević.

GOOOOLLLLLLL Tonio Teklić u 95. minuti pogađa s bijele točke za vodstvo Varaždina od 2:1. Loptu šalje u desnu, a golmana u lijevu stranu njegova gola.

U 94. minuti kazneni udarac za Varaždin, nakon što je pred golom Lokomotive lopta pogodila u ruku domaćeg igrača. Sudac je bio blizu i pokazao na bijelu točku, a kazneni udarac ponovno izvodi Teklić.

U 94. minuti opomenut je Marić.

U 93. minuti opomenut je Mato Stanić.

Gol za Lokomotivu u drugoj minuti nadoknade 1:1. Nakon kormera Miličevića s desne strane pred golom Varaždina bio je Marić i glavom zatresao mrežu za 1:1.

Pet minuta sudačke nadoknade.

U 90. minuti opomenut je Pellumbi.

U 88. minuti novi korner za domaće, sada s desne strane. Izvest će ga Miličević. nema opasnosti.

U 87. minuti korner za Lokomotivu s lijeve strane. Izvest će ga Goričan.

U 86. minuti u igru će ući Stolnik i Brekalo, a izlaze Urata i Kolarić.

U 85. minuti nakon skoka na tlu je ostao ležati Urata. pridigao se.

U 83. minuti izmjena kod Lokomotive umjesto Salihua u igri je Miličević.

Lokomotiva želi doći do izjednačenja, sve je češće u dijelu terena koji pripada gostima.

U 79. minuti slobodan udarac za Lokomotivu na rubu kaznenog prostora s lijeve strane. Kulenović je pucao izravno prema golu u ruke Zelenike.

U 77. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Elezija na teren ulazi Pilj.

U 76. minuti prekid igre jer su se glavama sudarili Perić i Aliju.

U 71. minuti sa 16 metara udarcem iz okreta probao je Aliju, točno u Zeleniku.

U 67. minuti izmjene kod Varaždina, ući će Karlo Perić i Lovro Banovec.

U 58. minuti udarac Kolarića s oko 18 metara obranio je Čavlina.

U 58. minuti umjesto cipetića u igri je Vranjković.

U 56. minuti akcija Elezi -Herrera po lijevoj strani, Herrera je ubacio po zemlji pred gol, prejako za Brodića.

U 54. minuti opomenut je Urata.

GOOOOL u 51. minuti. Ubačaj Stanića s lijeve strane obrana Lokomotive odbila je na 20 metara, gdje je loptu prihvatio Teklić i snažnim udarcem loptu poslao u desnu stranu gola Čavline. Čini se da je pred golom lopta okrznula Kulenovića i dodatno otežala posao golmanu Lokomotive.

U 51. minuti slobodan udarac za Varaždin izvodi Mato Stanić.

U 48. minuti Lokomotiva je izgubila loptu koja je došla do Brodića, a ovaj u bloku pucao sa 15 metara preko gola i ostao ležati na travi.

U 48. minuti korner za Varaždin s desne strane. nema opasnosti po gol lokomotive.

U 22.07 počelo je drugo poluvrijeme, Lokomotiva je krenula sa centra.

Kod Lokomotive uoči početja drugog dijela izašao je Vasilj a uao Tuci te Stojković umjesto kojeg je na terenu Goričan. kod Varaždina nema promjena.

Kraj prvog poluvremena. Varaždin je bio bolji suparnik, u 29. minuti Teklić nije iskoristio kazneni udarac, pogodio je gredu gola domaćina. Varaždin je imao 7 udaraca prema golu, od čega 3 u okvir gola, a Lokomotiva 2 udarca jedan u okvoru gola. Posjed lopte bio je 56:44 posto za Varaždin, a u kornerima je bolo 2:2.

minuta sudačke nadokmade vremena.

U 43. minuti opomenut je Kolarić, zbog prekršaja nad Kulenovićem.

U 38. minuti nakon ubačaja Stanića s desne strane Brodić je pucao glavom, ali je golman obranio. Korner za goste. nema opasnosti za gol Lokomotive.

U 32. minuti kod Lokomotive igru napušta Bubanja, a ulazi Smakaj.

U 29. minuti Teklić je izveo kazneni udarac i snažnim udarcem pogodio gredu, od koje se lopta odbila u polje.

U 28. minuti kazneni udarac za Varaždin, nakon što je srušen Teklić. Brza akcija išla je po desnoj strani, a Teklića je srušio Bubanja. Sudac je s malom zadrškom pokazao na bijelu točku.

U tijeku je 26. minuta Varaždin ima loptu 60 posto u svom posjedu.

U 21. minuti ubačaj Kolarića s desne strane završio je u vanjskom dijelu mreže.

U 20. minuti zaleđe Urate.

U 19. minuti Kolarić je u nedozvoljenoj poziciji.

U 16. minuti sa 16 metara po zemlji je pucao Herrera, lopta otišla zamalo pored desne vratnice gola Lokomotive.

U 15. minuti korner za Lokomotivu nema opasnosti za Zeleniku.

Slobodan udarac izveo je Teklić i pogodio gusti živi zid Lokomotive.

U 13. minuti slobodan udarac za varaždin s oko 25 metara po sredini gola, nakon prekršaja nad Elezijem.

U 12, minuti lopta je iz kornera ubačena na drugu vratnicu gdje je na nju natrčao Luka Jelenić i loptu poslao pored gola.

U 11. minuti korner za Varaždin s desne strane.

U 8. minuti udarac Teklića s oko 18 metara po zemlji, lopta odlazi u gol aut, pored desne vratnice.

U 7. minuti nakon ubačaja s lijeve strane u kaznnei prostor Varaždina na 7 metara od gola bio je Stojković je pucao nogom, ali nije zahvatio loptu na željeni način. Lagan posao za Zeleniku.

U 6. minuti Kolarić s oko 16 metar puca po zemlji, po sredini gola, preslabo za Čavlinu.

U 2. minuti ubačaj sa sredine terena u kazneni prostor Lokomotive, lopta otišla izvan granica igrališta.

Počela je utakmica, Varaždin je prvi krenuo sa centra.

Lokomotiva je u plavim dresovima, a Varaždin u crvenim majicama i crnim gaćicama.

Temperatura zraka u Zagrebu je 16 celzijevih stupnjeva.

Lokomotiva će početi sa sljedećih 11: Čavlina, Salihu, Ibrahim, Kulenović, Marić, De Has, Pivarić, Stojković, Cipetić, Bubanja i Vasilj.

S klupe Varaždina svoju će priliku za nastup čekati Radošević, Brekalo, Puclin, Banovec, Vugrinec, Peco, Pilj, Stolnik, Perić,Škaričić, Čubelić i Katanec.

Početnih 11 Varaždina: Zelenika, Pellumbi, Jozo Stanić, Brodić,Teklić, Kolarić, Elezi,Urata, Jelenić, Herrera i Mato Stanić.

U sastav se vratio Jozo Stanić,koji je sanirao ozljedu.

U redovima Varaždina nema "pocrvenjelog" Šege, koji odrađuje kaznu od dvije utakmice te ozlijeđenih Postonjskog, Ba i Vuka.

Za razliku od prošlog susreta s Goricom, kada su VAR suci bili iz Hrvatske, večeras će i tu ulogu preuzeti ciparski suci i to Dimitris Solomou i Nicos Egglezou.

Drugo kolo zaredom varaždinskoj momčadi sude inozemni suci. Nakon što su susret s Goricom sudili suci iz Bugarske, pravdu će na večerašnjem susretu na stadionu u Kranjčevićevoj ulici dijeliti suci sa Cipra, Sudac će biti Theouli Chrysovalantis, a pomagat će mu Soteriu Michael i Georgiou Pavlos, dok će četvrti sudac biti Dario Bel iz Osijeka.

- Našeg suparnika jako cijenim, imaju premalo bodova s obzirom na igre koje su pružili, ali ističem da smo u dobrom nizu, kvalitetno radimo i pozitivan niz želimo nastaviti, nema razloga da to prekidamo,a da bi to ostvarili morat ćemo biti jako dobri u ovom susretu - rekao je trener Varaždina Mario Kovačević, najavljujući večerašnji susret u Zagrebu.

U 21 sat i 5 minuta na stadionu u Kranjčevićevoj ulici počet će posljednji susret 9. kola SuperSport HNL između Lokomotive i Varaždina.