Plivači varaždinskog Baroka osvojili čak 39 odličja na tri natjecanja

Šestero kadeta i mlađih juniora varaždinskog Plivačkog kluba Barok nastupilo je na 10. međunarodnom mitingu „22.april“ u Banja Luci. U konkurenciji 431 natjecatelja iz 45 klubova i 9 država (Bosne i Hercegovine, Makedonije, Srbije, Slovenije, Gruzije, Grčke, Austrije, Mađarske i Hrvatske), predstavnici Baroka ostvarili su odlične rezultate i osvojili 6 medalja, 2 srebrne i 4 brončane.

U jutarnjim nastupima plivale su se kvalifikacije, a poslijepodne A i B finala. Najuspješniji plivači Baroka bili su Leona Juriša s osvojenim srebrom na 400 m slobodno, te 2 brončane medalje u disciplinama 100 m slobodno i 200 m mješovito. Ivan Turkalj je ,također, osvojio 3 medalje: srebro na 200 m leptir, te 2 brončane medalje na 200 m mješovito i 100 m slobodno. U finalima su još nastupili Filip Kukec i Lovro Pintarić na 200 m leptir, Dora Jurak na 100 m leđno i Noa Stolnik na 200 m prsno.

U isto vrijeme, na 13. međunarodnom mitingu “Pomlad” u Mariboru, u konkurenciji 460 natjecatelja iz 6 država i 28 klubova, nastupilo je sedmero članova prve ekipe Baroka, koji su osvojili sedam medalja od toga 4 zlata, 1 srebro i 2 bronce. Luka Cvetko je osvojio 1. mjesta na 50 i 100 m slobodno, te 2. mjesto na 50 m leptir. Na 50 i 100 m leptir isplivao osobne rekorde, te otplivao A normu za Prvenstvo Hrvatske.

Martina Štefinec je osvojila zlatnu medalju na 100 m prsno i brončanu na dvostruko kraćoj dionici. Još jedno zlato za Barok osvojila je Elena Škrapec u disciplini 400 m slobodno, dok je na 200 slobodno bila treća. Treće, i medaljama najbogatije natjecanje kadeti i mlađi kadeti Baroka fantastično su „odradili“ na „16. Festivalu plivanja“ u Zagrebu.

Natjecanje je okupilo 486 sudionika iz 26 plivačkih klubova, uključujući i 21 člana Baroka. Osvojeno je ukupno 26 medalja, od toga 6 zlatnih, 9 srebrnih i 11 brončanih, a isto tako isplivano je i 55 osobnih rekorda. U kategoriji A, najuspješniji naš predstavnik bio je Niko Balenta. Osvojioje  zlatnu medalju u disciplini 200 m leđno, te dvije brončane na 400 m mješovito i 800 m slobodno.

Luka Kokotec bio je srebrni na 200 m leđno i brončani na 100 m leđno. Srebrnom medaljom okitio se i Luka Štumberger u disciplini 200 m mješovito. U istoj kategoriji, Anamarija Zavrtnik osvojila je srebrnu medalju na 200 m mješovito, te dvije brončane na 100 i 400 m slobodno. Do srebrne medalje doplivala je i Hana Ivanković u disciplinama 800 m slobodno i 400 m mješovito.

U kategoriji B, Anja Mirilović bila je brončana na 200 m leptir. U C kategoriji, odličan je bio Mihael Kolarek koji je uzeo dva zlata u disciplinama 100 m leptir i 200 m mješovito, te broncu na 100 m slobodno. Treba istaknuti da je Mihael Kolarek proglašen za najuspješnijeg plivača u svojoj kategoriji te je zasluženo osvojio i pehar.

U istoj kategoriji, uspješna je bila i Sara Marković koja je osvojila dvije zlatne medalje u disciplinama 800 m slobodno i 400 m mješovito, te srebro na 400 m slobodno. Ivona Jurković okitila se srebrnom medaljom na 200 m leđno, te s dvije bronce na 800 m slobodno i 100 m leđno. U kategoriji D Patricija Švetak je „uzela“ zlato na 800 slobodno te dvije bronce na 200 m mješovito i 100 m slobodno, a Teodora Liber Kos dva srebra na 100 i 800 m slobodno.