Dio ekipe Plivačkog kluba Barok na natjecanju u Ptuju Foto: pk barok

Plivači Baroka osvojili 33 medalje na međunarodnom mitingu u Ptuju

| 15.5.2017. u 11:31h | Objavljeno u Sport

Varaždinski Plivački klub Barok nastupio je na  13. Međunarodnom mitingu “Pokal Terme” u  Ptuju. U konkurenciji 266 natjecatelja iz 3 države i 17 klubova, natjecala su se 32 člana Baroka.

Isplivana su 83 osobna rekorda, te osvojene 33 medalje, od toga 8 zlatnih, 12 srebrnih i 13 brončanih. Medaljama su se okitili: Mario Vlahinja s 1. mjestom na 50 delfin, 2. mjestom na 50 slobodno i 50 leđno, te 3.mj. na 50 prsno. Neven Lončarić je doplivao do 3 medalje; na 50 prsno i 50 slobodno je bio 2, a na 200 slobodno 3. Luka Cvetko je bio izvrstan na 50 i 100 slobodno gdje je osvojio 2 zlata,  dok je na 50 i 200 leđno bio srebrni.

Nikola Briški je osvojio dvije bronce –na 50 i 200 leđno. Niko Balenta je bio 1. na 50 delfin i 3. na 50 slobodno. Erik Hunjek je doplivao do dva treća mjesta – na 100 i 200 slobodno; Filip Kukec je osvojio 3. mjesto na 50 prsno, dok je Bruno Obrstar osvojio 3. mjesto na 50 leđno.

Najbolja  plivačica Baroka Martina Štefinec, osvojila je tri prva mjesta: na 50 prsno, 200 mješovito i 200 slobodno; Patricija Lončarić je bila 3.na 200 mješovito, a Buga Stipan 3. na 200 slobodno. Petra Gašparac je osvojila 2. mjesta na 200 slobodno i 200 leđno i 3.mjesto na 200 mješovito.

Lana Cvetko je bila brončana na 50 delfin, a Dora Jurak srebrna na 50 leđno. Kadetkinje Nika Dobovičnik i Anamarija Zavrtnik bile su sjajne. Nika je osvojila zlato na 50 delfin i 2 srebra na 100 i 200 slobodno, dok je Anamarija bila srebrna na 50 slobodno.

Luka Cvetko je isplivao A normu na 100 slobodno za Otvoreno prvenstvo Hrvatske, te se tako pridružio Martini Štefinec i Mirti Piskač koje su već ispunile zadane norme, dok su Petra Gašparac i Nika Dobovičnik ostvarile A norme na 200 slobodno za kadetsko prvenstvo Hrvatske.