PK Baroku četiri postolja na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u Zagrebu

Napisao/la: Varaždinske vijesti -
PK Baroku četiri postolja na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u Zagrebu Foto: PK Barok/PK Varaždin

Zagrebu na bazenu Svetice proteklog vikenda, održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske. Nastupilo je 190 natjecatelja iz Hrvatske, Italije, Austrije, Njemačke, Slovačke, Bosne i Hercegovine, Jordana i Irana.

Od varaždinskih predstavnika nastupili su Luka Cvetko i Martina Štefinec iz Plivačkog kluba Barok te Anamaria Cmrečak i Karlo Hajdinjak iz Plivačkog kluba Varaždin.

Cvetko je izborio nastup na 50 m i 100 m leđno, te 50m i 100 m slobodno, dok je Martina izborila nastup na 50 m i 200 m prsno. Oboje su se kvalificirali u popodnevna A finala. Luka je osvojio 3. mjesto na 50 m slobodno te srebro s novim osobnim rekordom na 100 m slobodno. U otvorenoj kategoriji na 100 m slobodno osvojio je 3. mjesto, dok je na 50 m leđno bio četvrti. Martina je bila izvrsna na 50 m prsno i tako osvojila 3. mjesto u apsolutnoj kategoriji i otvorenoj kategoriji, dok je na 200 m prsno s novim osobnim rekordom zauzela 4. mjesto.

Cmrečak i Hajdinjak nastupili su u prsnim disciplinama te izborili zajedno čak 4 finalne utrke i postigli zapažene rezultate. Cmrečak je izborila dva B finala i to u disciplinama 50 i 100 prsno te A finale u disciplini 200 prsno, gdje je sa rezultatom 2.58,34 zauzela odlično 8. mjesto. Hajdinjak je izborio B finale u disciplini 100 prsno i sa rezultatom 1.11,67 zauzeo 14.mjesto.

Otvoreno PH bila je mnogima prilika da isplivaju norme za Svjetsko juniorsko prvenstvo koje će se održati od 20. do 25. kolovoza u Budimpešti, u Mađarska.