Na natjecanju nastupilo 16 plivača i plivačica Plivačkog kluba Barok Foto: PK Barok

Osvojeno 12 medalja na mini Grand Prixu u Zagrebu

PK Barok/Varaždinske vijesti | 28.4.2016. u 18:47h | Objavljeno u Sport

Kadeti i mlađi kadeti Plivačkog kluba Baroka, nastupili su u Zagrebu na mini Grand Prix mitingu Festival plivanja. U konkurenciji 430 natjecatelja iz 22 kluba, nastupilo je 16 plivačica i plivača i to Lovro Ranković, Matej Čok, Bruno Obrstar, Erik Hunjek, Fran Čurdija, Ivan Turkalj, Karlo Rogina, Luka Kokotec, Luka Štumberger, Niko Balenta, Katja Balažinec, Petra Gašparac, Lana Cvetko, Dora Jurak, Mila Mitrović i Nika Dobovičnik.

Osvojili su ukupno 12 medalja (tri zlatne, šest srebrnih i tri brončane medalje), što je dosad najveći uspjeh naših mladih plivača u povijesti mini Grand Prixa. Najuspješnija predstavnica bila je Nika Dobovičnik. U konkurenciji mlađih kadetkinja, osvojila je dvije zlatne medalje u disciplinama 400 m slobodno i 200 m slobodno, te dvije srebrne medalje u disciplinama 100 m slobodno i 200 m mješovito. Dobovičnik je također osvojila pehar za najveći zbroj rezultata u isplivane četiri discipline, te postala najuspješnija plivačica u kategoriji mlađih kadetkinja.

Erik Hunjek osvojio je dvije srebrne medalje na 400 m slobodno i 200 m mješovito, te brončanu medalju na 100 m slobodnoNiko Balenta je osvojio zlato na 200 m delfin, te srebro na 100 m delfin, dok je Luka Štumberger osvojio srebro na 200 m prsno i broncu na 100 m prsnoKarlo Rogina osvojio je brončanu medalju u disciplini 200 m delfin. Kadetkinja Petra Gašparac, isplivala je A normu za nastup na državnom prvenstvu u disciplinama 100 i 200 m leđno, te 200 m mješovito.