U četvrtak s početkom u 18 sati, momčad NK Varaždina će na svom terenu odigrati petu pripremnu utakmicu protiv ukrajinske momčadi FK Zorye Luhansk.
Zorya je prošlu sezonu završila na sedmom mjestu ukrajinskog prvenstva, a u sezoni 2023./2024. nastupala je i u europskim natjecanjima – plasirali su se u grupnu fazu Konferencijske lige, nakon što su prethodno igrali u kvalifikacijama za Europsku ligu.
Za Varaždin će ovo biti generalna proba pred prvi europski ispit, a susret je ujedno i posljednja domaća prilika za uigravanje prije početka sezone. Ulaz za sve gledatelje bit će slobodan.
Nakon Zoryje, Varaždin će odigrati još jednu pripremnu utakmicu – u petak u gostima kod Sesveta – kojom zatvara pripreme za novu prvenstvenu sezonu i europske kvalifikacije.