NK Novakovec - NK Sloboda 2:2

Brzi mediji | 19.4.2026. u 16:14h | Objavljeno u Sport

U uzbudljivoj i sadržajnoj utakmici, nogometaši NK Slobode Varaždin osvojili su bod na gostovanju kod NK Novakovca, a susret je završio rezultatom 2:2.

Gosti su od samog početka pokazali odlučnost i kvalitetu. Već u 10. minuti Rodeš je sjajnim udarcem s dvadesetak metara pogodio same rašlje i doveo Slobodu u vodstvo od 0:1. Samo nekoliko minuta kasnije Varaždinci su imali priliku povećati prednost, no u završnici akcije nedostajalo je smirenosti. Domaćini su pokušavali zaprijetiti ponajviše dugim loptama svog vratara, što je također stvaralo određene probleme obrani gostiju. Ipak, do izjednačenja su stigli u 36. minuti kada je Mario Oršić preciznim udarcem iz slobodnog udarca pogodio za 1:1. Pred kraj prvog dijela Sloboda je mogla ponovno do vodstva preko Balažića, ali domaći vratar odlično je reagirao.
Drugo poluvrijeme gosti su otvorili na najbolji mogući način. Već u 47. minuti David Presečki preciznim udarcem u suprotni kut donosi novo vodstvo Slobodi za 1:2. U nastavku susreta Sloboda je stvorila još nekoliko vrlo dobrih prilika, no nije ih uspjela realizirati. Kazna je stigla u 78. minuti kada su domaćini nakon prekida i ubačaja iz zadnje trećine terena stigli do izjednačenja. Najviši u skoku bio je Tin Kanjir koji pogađa za konačnih 2:2.
Gledatelji u Novakovcu mogli su uživati u vrlo dobroj i borbenoj utakmici s prilikama na obje strane. Podjela bodova na kraju se pokazala kao realan ishod, iako Sloboda može žaliti za nekoliko propuštenih prilika te za činjenicom da su oba pogotka primili nakon prekida. 
Nakon 19 odigranih kola Slobodin Mateus Tischer drugi je strijelac lige s 13 postignutih golova a Sloboda je uvjerljivo na prvom mjestu s 48 bodova, 8 bodova ispred drugoplasirane ekipe Rudara, s kojim kod kuće igra derbi iduće nedjelje.
Fotografije: Nina Vrček.
LTH