VIDEO Nakon srebra u Varni Vindijin Mateo Žugec danas zlatni na Svjetskom kupu u Kopru

| 18.6.2022. u 17:06h | Objavljeno u Sport

Nakon što je na krajem svibnja na Svjetskom kupu u bugarskoj Varni osvoji srebrno odličje, član Gimnastičkog kluba Vindija Mateo Žugec osvojio je danas zlatnu medalje na Svjetskom kupu u Kopru.

Mateo Žugec, 20-godišnji gimnastičar varaždinske Vindije je krajem svibnja u Bugarskoj u svom prvom finalu Svjetskog kupa na konju s hvataljkama odmah je stao na postolje. U Varni je na konju s hvataljkama s ocjenom 13,850 u finalu osvojio srebro, a Hrvatska je imala dvojicu finalista.

Na Svjetskom kupu u Kopru Žugec je u petak ušao u finale kao drugoplasirani u kvalifikacijama, s ocjenom 13.800, dok je u današnjem finalu za vježbu dobio ocjenu 14.050, što mu je donijelo prvu zlatnu medalju. Drugo je mjesto pripalo ukrajinskom predstavniku s ocjenom 13.750.

Mateu Žugecu, “učeniku” trenera Emila Šanjeka ovo je tek druga seniorska sezona, no već sada je pokazao zube “velikim dečkima”.