Enes Garibović (u sredini) imao je sjajan učinak u sastavu hrvatske reprezentacije Foto: Hrvatski karate savez

Nakon pojedinačne bronce Enes Garibović danas osvojio ekipno zlato na Europskom prvenstvu

| 23.5.2021. u 14:52h | Objavljeno u Sport

Nakon što je jučer u pojedinačnoj konkurenciji do 75 kilograma osvojio brončanu medalju, svladavši u meču za treće mjesto pobijedio dvostrukog europskog prvaka Nizozemca Timothya Petersena s 3-1, član Karate kluba Varaždin Enes Garibović danas je s hrvatskom reprezentacijom osvojio ekipnu zlatnu medalju na 56. Europskom prvenstvu u karateu, koje se od 19. do 23. svibnja održavalo u sportskoj dvorani Žatika u Poreču.

U finalnom meču hrvatska je reprezentacija bila bolja od Crne Gore rezultatom 3:0.  Inače, upravo su Garibovićevi bodovi u odlučujućim susretima protiv Ukrajine i Francuske u ekipnom natjecanju hrvatsku mušku reprezentaciju u borbama pogurali prema finalu u kojem su danas svladali Crnu Goru.

Hrvatska reprezentacija u sastavu Ivan i Anđelo Kvesić, Enes Garibović, Zvonimir Živković, Ivan Martinac, Ante Mrvičić i Karlo Raguž prvi put u povijesti osvojila je naslov europskog prvaka u ekipnim borbama u muškoj konkurenciji.