Na terenima Tenis kluba Varteks održan 41. Mikićev memorijal

Varaždinske vijesti | 23.9.2025. u 12:55h | Objavljeno u Sport

Mikićev memorijalni teniski turnir u Varaždinu već 41 godinu je jedna od najstarijih i najprestižnijih teniskih tradicija u regiji.

Turnir je posvećen uspomeni na poznatog teniskog trenera i sportskog djelatnika Slavka Mikića.

Tijekom godina, postao je važan društveni i sportski događaj u Varaždinu, s velikim odazivom lokalnih zaljubljenika u tenis.

Njegova dugogodišnja tradicija uvijek ističe važnost sportskog duha i zajedništva.

Na terenima Tenis kluba Varteks 20. i 21. rujna 2025. održan je 41. tradicionalni Mikićev memorijal za veterane i veteranke, na kojem je nastupilo više od 40 igrača u devet različitih kategorija.

U kategoriji Gospoda –35 naslov je pripao Tinu Kirinu, dok je drugo mjesto zauzeo Leon Gotić.

U kategoriji 35+/40+ finale je donijelo dvoboj dvojice domaćih igrača – članova TK Varteks.

U klupskom okršaju Igor Gerbus (TK Varteks)svladao je Nikolu Poteca (TK Varteks) rezultatom 6:4, 6:1.

Kod 45+ slavio je Iztok Tadina protiv Davora Dautaneca (6:3, 6:2), dok je u kategoriji 55+ Dražen Sajko (TK Varteks) u finalu nadigrao Sanjana Oštra sa 6:4, 6:4.

U kategoriji 60+ pobjedu je odnio Zoran Margetić svladavši Krešimira Mikca (6:1, 6:3), a u kategoriji 65+ najbolji je bio Damir Vidović ispred Srećka Dupora (6:3, 6:4).

U konkurenciji dama apsolutna kategorija ponudila je jedno od najuzbudljivijih finala turnira – nakon velike borbe Iva Horvat pobijedila je domaću igračicu Jasminu Novak (TK Varteks) rezultatom 2:6, 7:5, 10:5.

U igri parova kod gospode –45, Igor Gerbus(TK Varteks) i Simon Majcen (TK Varteks) osvojili su 1. mjesto, dok su 2. mjesto zauzeli Leon Gotić i Martin Kelemen.

U kategoriji 45+ najbolji su bili Marko Brčić i Sanjan Oštro, dok su drugo mjesto osvojili Davor Dautanec i Danijel Papp.

U konkurenciji dama apsolutna, Iva Horvat i Karla Markulin osvojile su 1. mjesto, a 2. mjesto pripalo je Gordani Ilić i Draženki Vurušić (TK Varteks).

Od domaćih igrača Tenis kluba Varteks na turniru su još nastupili Zinka Matković, Davor Kapustić, Goran Crnčec te Tomica Jamnik.