Na Europskom amaterskom prvenstvu u šahu član ŠD Varaždin Ivan Vujec zauzeo treće mjesto

| 22.8.2022. u 15:15h | Objavljeno u Sport

Europsko amatersko prvenstvo u šahu održano je u organizaciji Hrvatskog šahovskog saveza u prostorijama hotela Aristos u Buzinu, od 13. do 21. kolovoza.

Turnir je odigran po švicarskom sistemu u 9 kola, uz tempo od 90 minuta po igraču i dodatnih 30 sekundi za svaki potez, te dodatnih 30 minuta za odigranih 40 poteza. Takmičenje je održano u 3 jakosne skupine.

U najjačoj skupini (do 2300 ELO) među 50 šahista iz Hrvatske i još 10 europskih zemalja sudjelovao je i član ŠD „Varaždin“, majstorski kandidat Ivan Vujec.

On je nakon 9 odigranih partija, sa 6,5 osvojenih bodova zauzeo treće mjesto. Drugo mjesto sa istim brojem bodova zauzeo je majstorski kandidat Zvonko Babić (ŠK „Bilogora 91“, Grubišno Polje), dok je pobjednik turnira sa pola boda više, odnosno sa 7 osvojenih bodova majstorski kandidat Lovro Novosel (ŠK „Sveta Nedjelja“).

Pehare je prvoj trojici uručio predsjednik Hrvatskog šahovskog saveza Ivica Brkić.