Matija Kolarić bio je strijelac drugog gola u Bijelom Brdu Foto: Krešimir Đurić

Momčad Varaždina pobjedom u Bijelom Brdu postala drugoligaš

| 27.5.2017. u 19:28h | Objavljeno u Sport

Kolo prije kraja prvenstva nogometaši Varaždina su današnjom pobjedom u Bijelom Brdu protiv domaćeg BSK-a rezultatom 2:1, poluvrijeme 0:0 osigurali sljedeće sezone nastup u Drugoj hrvatskoj nogometnoj ligi.

Naime. s današnja tri boda Varaždin je siguran na drugom mjestu tablice bez obzira na rezultat u posljednjem kolu, kada na stadion Varteksa dolazi Slavija, a budući da prvoplasirano Međimurje, ni nakon žalbe, četvrtu godinu zaredom nije dobilo licencu za nastup u Drugoj HNL sljedeće sezone, na kraju prvenstva u viši će rang bolje plasirani među prva tri kluba na tablici, od dva kluba koja su dobila licencu za Drugu HNL naredne sezone, Varaždin ili Osijek.

Varaždin je nakon 29. kola drugi, a Osijek treći, s bodovnim zaostatkom nedostižnim bez obzira na rezultate posljednjeg kola.

Golove za Varaždin na današnjem susretu 29., predposljednjeg kola u Trećoj HNL Istok, postiogli si Dino Kresinger u 57. i Matija Kolarić u 74. minuti nadmetanja. Domaćin u 61. minuti igre nije iskoristio kazneni udarac.

Rezultati 29. kola u Trećoj HNL Istok:

Slavija - Belišće 3:1, BSK - Varaždin 1:2   , Višnjevac - Bedem 0:2, Mladost - Koprivnica 2:0, HNK ĐAKOVO CROATIA - Bjelovar 3:1, HNK Vukovar 1991 - Međimurje    2:3, Osijek s.d.d. - Oriolik, Slavonija - Marsonia  3:1