MEDITERANSKO PRVENSTVO Hrvatski kadeti izgubili od Španjolaca, Tin Herceg igrač utakmice

Varaždinske vijesti | 22.2.2022. u 11:49h | Objavljeno u Sport

Hrvatska muška kadetska reprezentacija poražena je jučer u prvom susretu Mediteranskog prvenstva koje je počelo u Ankari, od Španjolske rezultatom 22:30. Po trećinama rezultat je bio (6:8), (6:12) i (10:10). Hrvatska je tako osvojila pola boda, jer se prvenstvo igra po malo drugačijim pravilima nego inače, prenosi portal HRS-a.

Najefikasniji igrači u našoj reprezentaciji bili su Nikola Ivanković sa šest i Fran Zovak s pet pogodaka. Kod pobjednika šest pogodaka dao je Ferran Oliveras Castillo. Igrač utakmice bio je golman hrvatske vrste, inače golman GRK Varaždina 1930 Tin Herceg.

Vrijedi podsjetiti da se to natjecanje igra po malo promijenjenim pravilima. Utakmica traje 45. minuta, odnosno ima tri poluvremena po 15. minuta.

Svaka ekipa ima pravo na tri time outa. Finale se igra na 60. minuta, ali s periodima igre 3×20. minuta.

Pobjeda ne donosi bodove već poene. Za svaku pobjedu u jednoj trećini ekipa dobiva jedan poen. Za ukupnu pobjedu daju se još dva poena, tako da u jednoj utakmici možete osvojiti pet poena. Ili ukratko 1+1+1+2=5.

Ukoliko susret završi neodlučeno, svaka ekipa dobiva po jedan poen. Ali se nakon toga izvode sedmerci, nema nikakvih produžetaka, prenosi portal HRS-a.