Nikola Špoljarić (sredina) osim pobjede je srušio i rekord utrke s vremenom 36:25 Foto: AK Sloboda

Matija Zadravec i Mateja Kaniški najbolji domaći predstavnici na 4. Utrci mača grofa Draškovića

| 5.7.2018. u 08:21h | Objavljeno u Sport

U Trakošćanu se u nedjelju, 1. srpnja, održala 4. po redu Utrka za mač grofa Draškovića. Trčati se moglo na dvije različite dionice i to u kratkoj utrci od 5,2 km i glavnoj utrci na 10,2 km. Kratku utrku završila su 202 natjecatelja dok je u glavnoj utrci na 10,2 km utrku završilo 233 natjecatelja.

Ove godine broj prijava zaustavio se na impozantnoj brojci od 560 prijavljenih, a utrku je pak završilo rekordnih 435 natjecatelja. Na kraćoj utrci građana kod muškaraca je pobijedio Đuro Komlenović (Cjevomont Kutina) u vremenu 19:38 ispred drugoplasiranog Tomaša Repa (AK Ormož) s vremenom 19:55 i trećeplasiranog Nikole Štefanića (TK Maraton Krapina) s vremenom 20:10, dok je najbolji domaći predstavnik bio Luka Sakač na 8. mjestu s vremenom 21:54 koji je također bio prvi u juniorskoj konkurenciji.

Kod žena su dominirale domaće predstavnice, a pobijedila je Simona Jambrošić (AK Sloboda) u vremenu 23:43 ispred drugoplasirane Štefice Bubnjarić (AK Varaždin) s vremenom 25:36 i trećeplasirane Ivane Herent (AK Forca) s vremenom 25:49.

U glavnoj utrci na 10,2 km s velikom prednošću pobijedio je hrvatski reprezentativac i višestruki državni prvak u planinskom trčanju Nikola Špoljar (AK Zabok) kojemu je trebalo rekordnih 36:25 minuta da otrči ovu prelijepu stazu. Na drugo mjesto plasirao se njegov klupski kolega Damir Hršak s vremenom 37:50, dok je treće mjesto osvojio Nikola Škvorc (AK Rudolf Perišin) 38:04, a najbolji domaći predstavnik bio je Matija Zadravec (AK Varaždin) s vremenom 39:54.

Kod žena pobjedu je odnijela Ana Štefulj (AK Sljeme) u vremenu 45:34 ispred Mateje Kaniški (AK Varaždin) koja je otrčala u vremenu 46:05, a na treće mjesto plasirala se Paula Šimunčić (AK Sloboda) otrčavši ovu dionicu u odličnom vremenu 46:58.