Marciuš i Farkaš iz AK Sloboda dominirali u utrci na 200 m na Otvorenom prvenstvu Zagreba

VV | 23.1.2022. u 15:18h | Objavljeno u Sport

Atletičari iz AK Sloboda, Karlo Marciuš i Roko Farkaš, bili su uspješni na jučer održanom Otvorenom prvenstvu Zagreba, prvom natjecanju za većinu atletičara ove sezone.

Karlo Marciuš pobjedio je na 200 m s rezultatom od 21,39 sekundi što je samo pet stotinki slabije od seniorskog državnog rekorda. U istoj je utrci Roko Farkaš istrčao novi mlađe-juniorski dvoranski državni rekord sa rezultatom 22,39 s te osvojio treće mjesto - objavio je AK Sloboda.

U ženskoj konkurenciji jedinu pobjedu za AK Sloboda odnijela je Viktorija Vujović u bacanju kugle. Viktorija je u četvrtoj seriji bacila hitac od 13,15 m što je ujedno i njezin osobni rekord. Martin Mlinarič u skoku u vis osvojio je srebrnu medalju s preskočenih 2,09 m.

- Napomenimo kako je Martin jučer tri puta pokušao preskočiti visinu od 2,15 m, što bi bio novi juniorski dvoranski rekord Hrvatske, ali ovaj put nažalost nije uspio - kažu u AK Sloboda.

Odličnim nastupima istaknula se i mlađa juniorka Jana Koščak koja je zauzela treće mjesto u utrci na 60 m prepone sa rezultatom 8,87 s. Na 200 m Jana je istrčala svoj osobni rekord od 26,10 s i osvojila sedmo mjesto. Izvrsnim nastupima također se može pohvaliti i Janko Kišak. U utrci na 60 m istrčao je svoj novi osobni rekord od 7,20 s i u seniorskoj konkurenciji zauzeo 12. mjesto te je na 200 m istrčao svoj osobni rekord sa rezultatom 22,96 s i zauzeo osmo mjesto.

- Naša Rahela Leščak također je nastupala na 200 m i osvojila osmo mjesto s rezultatom od 26.20 s. Osim na 200 m, Rahela je trčala i 60 m gdje je osvojila 14. mjesto sa rezultatom 8,09 s - kažu u AK Sloboda

U skoku u vis Mia Florijanić preskočila je 160c m te je osvojila sedmo mjesto, a u skoku s motkom AK Slobodu predstavljale su Orhidea Leščak i Andrea Vuradin. Orhidea Leščak preskočila je visinu od 2,80 m te osvojila osmo mjesto, a odmah iza nje plasirala se Andrea Vuradin s preskočenih 2,60 m.

Također, Ana Novotni u utrci na 600 m zauzela je 14. mjesto s rezultatom 1:50,39 min. Fran Grđan na 60 m plasirao se na 30. mjesto sa rezultatom od 7,82 s. Na 60 m također je nastupala i Stella Jurak koja je istrčala 8,28 s te osvojila 24. mjesto.

- Čestitke svim atletičarima i trenerima na postignutim rezultatima i svima želimo uspješan ostatak dvoranske sezone - poručuju iz AK Sloboda.