Košarkašice i košarkaši iz Varaždina i Ludbrega osvojili FIBA 3x3 košarkaški turnir u Bjelovaru

vv | 11.7.2024. u 08:20h | Objavljeno u Sport

Na velikom FIBA 3x3 turniru, održanom ovaj vikend u Bjelovaru, mlade varaždinske košarkašice iz KK Econet osvojile su prvo mjesto u kategoriji Z15.  Na istom turniru u muškoj kategoriji do 17 godine pobijedila je ekipa „Corteva“ koju čine igrači iz KK Grafičar i KK Varaždin.

Košarkašice su u finalu bile bolje od KK Gorice, dok je muška ekipa „Corteva“ pobjedila u finalu košarkaše iz Rijeke. Ovim rezultatom muška ekipa je osigurala završnicu prvenstva Hrvatske u Karlovcu. Djevojke su nastupile u sastavu: Dora Budimir (MVP turnira), Elena Novak, Marija Balažić i Lea Brđanović

Dečki su nastupili u sastavu: Matija Valdec (MVP turnira), Matija Bačani, Filip Crnković i Filip Majdak Ovim uspjehom nastavlja se lijepa ovosezonska košarkaška priča u Varaždinu i okolici, te pokazuje da  se u ŽKK Econet, KK Grafičar i KK Varaždin radi odlično u svim uzrasnim kategorijama.