Koka uspješno otvorila sezonu, na gostovanju kod Trešnjevke upisala pobjedu 30:23 Foto: Martin Novosel

| 18.9.2021. u 16:24h | Objavljeno u Sport

Koka je danas igrala svoj prvi susret nove sezone u Prvoj HRL za žene. Gostovali su u Zagrebu kod Trešnjevke i upisali sigurnu 30:23 pobjedu.

Osim početnog vodstva Trešnjevke na samom startu susreta, Koke je već do 19. minute zabila dvostruko više golova od svog domaćina (14:7) i iako se Trešnjevka uspjela do 43. minute susreta vratiti na svega dva gola zaostatka kod rezultata 20:18 za Koku, varaždinska ekipa je ipak uspjela do kraja susreta domaćinu dopustiti svega pet golova, dok su "kokice" zabile čak 10.

Najbolja strijelkinja u redovima Koke je bila Ivana Dežić, koja je propustila cijelu prošlu sezonu zbog ozljede koljena i koja je zabila osam golova, Tea Jalušić je zabila sedam golova, Lena Ljubić je zabila pet, Nera Kuzminski četiri, Ena Car tri, Petra Filipović dva, dok je Ines Domjan zabila jedan gol. Sara Šopar je na golu Koke skupila veoma dobrih 11 obrana.

Koka u sljedećem drugom kolu, na svom terenu u subotu, 25. rujna, u Areni Varaždin dočekuje ekipu Sesveta Agroproteinke.