KK Vindija osvojila Kup Krešimira Čosića regije Sjever

| 9.10.2022. u 09:50h | Objavljeno u Sport

Nakon što je varaždinska KK Vindija osvojila županijski kup protiv Ivančice, uslijedio je susret protiv Petra Zrinskog u finalu Kupa Krešimira Čosića regije Sjever. Susret se igrao u petak, 7. listopada, u Vrbovcu, a Vindija je pod vodstvom trenera Velimira Mudrog slavila sa 81:77. 

Vindija je prvu četvrtinu dobila sa 20:14, nosioci igre bili su Luka Prprović , Manuel Novak i Luka Čevra. Drugu četvrtinu Vrbovčani dobivaju glatko sa 22:11, što znači da je Petar Zrinski na poluvremenu imao prednost od 36:31. U trećoj četvrtini, domaćin je blago povećao prednost na 58:51, no u zadnjoj četvrtini, Vindija radi preokret koji ih je odveo do pobjede.

Do 34. minute domaćin održava prednost, no nakon tehničke greške trenera domaćina, Vindija hvata ritam te utakmicu u presudnim trenucima zaključuje najmlađi igrač ekipe Tibor Kovačić koji sa nekoliko prodora ubacuje 6 koševa da bi točku na i stavio kapetan momčadi Manuel Novak sa slobodnim bacanjem u zadnjim sekundama utakmice za 81:77.

Najbolji igrači Vindije bili su Manuel Novak s 22 koša, Luka Čevra također s 22 koša te Tibor Kovačić sa 11 koševa. U sljedećoj fazi natjecanja Kupa Krešimira Čosića, Vindija će igrati protiv pobjednika regije Istok, a danas u 15:30 u Graberju igraju prvu utakmicu nove sezone u Drugoj muškoj ligi Sjever. 

Facebook komentari
Komentari ispod članaka ni na koji način nisu stavovi uredništva Varaždinskih vijesti te su za njih odgovorni isključivo čitatelji. Ističemo kako je stav redakcije da je zabranjeno vrijeđanje, govor mržnje te poticanje diskriminacije na osnovi rase, etničke pripadnosti, boje kože, spola, jezika, vjere, dobi, rodnog identiteta ili spolne orijentacije. Svi komentari za koje uredništvo procijeni da su neprikladni bit će obrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim tijelima.
Povezani članci