Kitro Varaždin će u doigravanju ići protiv najjače ekipe Hrvatske, Mladosti Ribole Kaštele Foto: Krešimir Đurić

Kitro Varaždin ostao drugi, u doigravanju na prvaka Hrvatske

| 26.3.2017. u 08:06h | Objavljeno u Sport

S obzirom da je Medicinar uvjerljivo poražen na gostovanju kod Splita 3:0, Kitro Varaždin se pobjedom u zadnjem kolu regularnog prvenstva na gostovanju kod Zadra mogao vratiti na prvo mjesto Prve lige, ali su izgubili 3:2. Ovaj susret je bio stvar prestiža s obzirom da su već osiguravanjem najmanje drugog mjesta u prošlom kolu ostvarili glavni cilj ove sezone, a to je nastupanja sljedeće sezone u Superligi.

Još jednom je loše počeo susret za varaždinske odbojkaše te su izgubili prva dva seta rezultatom 25:19 i 25:21, ali su se u samoj završnici trećeg seta probudili osvojivši ga 26:24 te su uvjerljivo uzeli i četvrti set rezultatom 25:18. U petom setu su dobro krenuli i poveli i u par navrat imali meč lopte, ali su nakon duge borbe izgubili kod rezultata 20:18.

Ovim porazom, Kitro Varaždin je ostao drugi na tablici te će u susretu doigravanja, koji kreće već sljedeći tjedan, biti protivnik najjačoj ekipi Hrvatske i aktualnom prvaku, Mladosti Ribole Kaštele.