Marin Bjeliš

Katja Bengeri nastupila na trećoj utrci Svjetskog kupa, KKK Varteks dva prva mjesta na Slovenskom pokalu

| 9.6.2024. u 12:51h | Objavljeno u Sport

Na nabujaloj rijeci Vltavi u Pragu održana je treća utrka Svjetskog kupa u kajak slalomu. Kajak kanu klub Varteks na natjecanju je predstavlja Katja Bengeri u sastavu reprezentacije Hrvatske.

Nastupila je u dvije discipline, te se u kanu jednosjedu (C1) plasirala na 31. mjesto, dok se u kategoriji kajaka plasirala na 38. mjesto.

Kadeti varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na Slovenskom pokalu u kajak slalomu za mlađe kategorije održanom u Mostu na Soči. Na natjecanju je nastupilo 65 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije.

U kajaku jednosjedu (K-1) kod mlađih kadetkinja Leona Habek plasirala se na 4., a Luna Šafran na 5. mjesto. Kod mlađih kadeta u kajaku Borna Valjak plasirao se na 8. mjesto.

U kategoriji starijih kadetkinja Hana Valjak pobijedila je u kajaku jednosjedu. Kod starijih kadeta u kajaku pobijedio je Marin Bjeliš, Neo Vugrek bio je 4., Domagoj Kracik 8., Domagoj Cerovečki plasirao se na 9., a Viktor Žmegač na 12. mjesto.