Jakov Friščić, član Šahovskog kluba Ivanec, osvojio dva naslova prvaka Hrvatske

| 2.7.2024. u 17:44h | Objavljeno u Sport

Jakov Friščić, član Šahovskog kluba Ivanec proteklog je vikenda nastupio na Prvenstvu Hrvatske u šahu koje je održano u Trogiru u kategoriji do 10 i 11 godina gdje je osvojio dva naslova prvaka Hrvatske što je zaista značajan uspjeh.

Od 9 odigranih partija u vrlo jakoj konkurenciji od 42 igrača ostao je neporažen gdje je osvojio 8 i pol bodova, uz osam pobjeda i jedan remi.

Na turniru je sudjelovala i Paula Friščić, također članica ŠK Ivanec koja je u konkurenciji do 15 godina sa osvojenih 4.5 bodova zauzela 15. mjesto.

Iz Hrvatskog šahovskog saveza Jakov Friščić dobio je pozivnicu za nastup na Svjetskom kadetskom prvenstvu U 8 i U 12 koje se od 14. do 27. studenog ove godine održava u Italiji u gradu Montesilvano.

Pozivnica je stigla na temelju postignutih prošlogodišnjih rezultata na prvenstvu Hrvatske, a potvrđeno je sudjelovanje Jakova Friščića na Svjetskom prvenstvu.