Ivanušec zabio za važan bod u utakmici protiv SAD-a

Hrvatska nogometna reprezentacija je na Svjetskom prvenstvu U-17 u Čileu odigrala još jedan remi, ovaj puta protiv reprezentacije SAD-a čime su nakon remija protiv domaćina Čilea zadržali šanse za prolaz u drugi krug natjecanja.

Utakmica za hrvatsku reprezentaciju nije počela dobro, a nakon prvih 45 minuta zaostajali su za SAD-om 2:0 pogotcima Pulisica u 20. minuti i Vazqueza u 40. minuti. Nezadovoljan igrom hrvatske reprezentacije, izbornik Dario Bašić već krajem prvog poluvremena radi dvije izmjene a među zamijenjenim igračima se našao i Varaždinac Neven Đurasek, dok je u igru ušao Ljubešćanac Luka Ivanušec.

Izmjene su se isplatile jer je hrvatska reprezentacija do kraja utakmice uspjela izjednačiti. Prvo je u 60. minuti za smanjenje vodstva zabio Karlo Majić, a Luka Ivanušec je zabio za konačnih 2:2 u 77. minuti utakmice. Ovim remijem Hrvatska se nalazi na drugom mjestu skupine A iza vodeće Nigerije s dvije pobjede, a ispred SAD-a i Čilea s jednim remijem.

U zadnjoj utakmici natjecanja po skupinama u petak 23. listopada, Đurasek i Ivanušec će igrati protiv glavnog favorita za osvajanje SP-a, reprezentacije Nigerije, ali hrvatskoj reprezentaciji ide u prilog činjenica da se Nigerija već plasirala u drugi krug kao prvoplasirana momčad.