ISTOK RODEŠ 6. NA SVIJETU! Ostvario najbolji rezultat karijere

Sjajan uspjeh ostvario je varaždinski skijaš Istok Rodeš na današnjem slalomu Svjetskog prvenstva u Cortini d`Ampezzo. Nakon 14. mjesta prve vožnje (53.22), sjajnim četvrtim vremenom druge vožnje (54.62) osvojio je sjano 6. mjesto ukupnim vremenom 1:47.84.

Zaostao je za pobjednikom Norvežaninom Sebastianom Fossom-Solevaagom za samo 1.36 sekundi (1:46.48). Ovo je najbolji rezultat karijere za Rodeša, kojemu je do sada najbolji rezultat bilo 7. mjesto na Madonni di Campiglio i Snježnoj kraljici 2018. odnosno 2019. godine,  a ujedno i najbolji rezultat na Svjetskim prvenstvima kada je 2017. godine u St. Moritzu osvojio 30. mjesto.

Od ostalih Hrvatskih predstavnika, Samuel Kolega je ispao u prvoj vožnji, Filip Zubčić ispao u drugoj vožnji, dok je Matej Vidović osvojio 12. mjesto.