Hrvatska U19 reprezentacija na Gradskom stadionu u Varaždinu danas igra s Turskom Foto: Dražen Novosel

| 23.3.2024. u 08:46h | Objavljeno u Sport

Gradski stadion u Varaždinu domaćin je kvalifikacijskih utakmica Elitne grupe U-19 hrvatske reprezentacije, a za plasman na Europsko prvenstvo, koje će se od 15. do 28. srpnja igrati u Sjevernoj Irskoj.

Hrvatska se reprezentacija,koju vodi izbornik Siniša Orešćanin, nalazi u grupi 6, a u sklopu drugog kvalifikacijskog susreta danas će od 15 sati i 30 minuta igrati protiv Turske.

U prvim susretima Turska je u Vrbovcu pobijedila Rumunjsku 2:0, dok je Hrvatska na Gradskom stadionu u Varaždinu bila bolja od Njemačke 2:1.

Golove su postigli Pavić u 7. i Brajković u 41. minuti, dok je strijelac za Njemačku bio Maza u 33. minuti. Njemačka je u 89. minuti mogla izjednačiti, ali je kazneni udarac Dženanu Pejčinoviću golman Borna Buljan obranio.

Treći, posljednji kvalifikacijski susret na rasporedu je u utorak, 26. ožujka, kada će od 14 sati Hrvatska igrati protiv Rumunjske.

Ulaz za posjetitelje je besplatan, a samo pobjednik grupe izborit će nastup na Europskom prvenstvu.