Hrvatska U19 reprezentacija pobjedom protiv Njemačke otvorila kvalifikacije za EP Foto: Dražen Novosel

| 20.3.2024. u 17:31h | Objavljeno u Sport

U prvoj kvalifikacijskoj utakmici Grupe 6 Elitne skupine za odlazak na Europsko prvenstvo u Sjevernoj Irskoj reprezentacija Hrvatske je danas na Gradskom stadionu u Varaždinu pobijedila reprezentaciju Njemačke 2:1.

Golove su postigli Pavić u 7. i Brajković u 41. minuti, dok je strijelac za Njemačku bio Maza u 33. minuti. Njemačka je u 89. minuti mogla izjednačiti, ali je kazneni udarac Dženanu Pejčinoviću golman Borna Buljan obranio.

Drugu utakmicu Hrvatska će igrati u subotu od 15 sati i 30 minuta, kada će na Gradskom stadionu ugostiti Tursku, koja je danas u Vrbovcu pobijedila Rumunjsku 2:0.