Hrvatska s izbornikom Dalićem nakon jedanaesteraca bolja od Brazila i u polufinalu Svjetskog prvenstva Foto: screenshot HRT

| 9.12.2022. u 18:43h | Objavljeno u Sport

Hrvatska nogometna reprezentacija je u polufinalu Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru. U današnjem četvrtfinalnom susretu Vatreni su nakon jedanaesteraca pobijedili Brazil 4:2 (5:3) i plasirali se u polufinale Svjetskog prvenstva.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 0:0, a nakon produžetaka bilo je 1:1. Poveo je Brazil golom Neymara u 106. minuti, a na 1:1 izjednačio je Bruno Petković u 117. minuti susreta, na asistenciju Mislava Oršića.

S bijele točke za Hrvatsku su pogađali Vlašić, Majer, Modrić i Oršić, dok je Dominik Livaković obranio prvi udarac brazilskom reprezentaciji, kojeg je izveo Rodrygo, dok je Marquinhos pogodio vratnicu.

Hrvatska će za finale igrati u utorak, 13. prosinca, protiv boljeg iz večerašnjeg nadmetanja Nizozemske i Argentine, koji će početi u 20 sati.

Hrvatska će protiv Nizozemske ili Argentine igrati od 20 sati.