Bruno Petković bio je večeras strijelac dva gola za Hrvatsku u susretu protiv Mađarske na Poljudu Foto: Krešimir Đurić

Hrvatska na punom Poljudu pobijedila Mađarsku i korak je bliže EURO-u

| 10.10.2019. u 22:36h | Objavljeno u Sport

S dva gola Brune Petkovića u 24. i 42. minuti i jednim Luke Modrića u 5. minuti susreta, reprezentacija Hrvatske je večeras, na prepunom splitskom Poljudu, u kvalifikacijskoj utakmici skupine E za odlazak na Europsko prvenstvo 2020. godine, pobijedila reprezentaciju Mađarske 3:0.

U 54. minuti Ivan Perišić nije iskoristio kazneni udarac, jer je vratar Gulasci pročitao njegovu namjeru,  a od 56. minute Mađarska je igrala s igračem manje jer je drugi žuti, automatski crveni karton dobio Kleinheisler. Ovom pobjedom Hrvatska se učvrstila na prvom mjestu skupine s 13 osvojenih bodova.

Sljedeći kvalifikacijski susret Hrvatska će igrati u nedjelju u gostima u 20 sati i 15 minuta protiv Walesa, dok će 16. studenog na Rujevici ugostiti Slovačku, koja je večeras na svom terenu odigrala s Walesom 1:1.