Pobjedom nad Mađarskom hrvatska vaterpolska reprezentacija u finalu Europskog prvenstva Foto: Hrvatski vaterpolski savez

| 14.1.2024. u 19:40h | Objavljeno u Sport

Hrvatska vaterpolska reprezentacija igrat će u finalu Europskog prvenstva, kojem je naša država domaćin, nakon što su u današnjem polufinalnom susretu, koji je odigran u Zagrebu, pobijedili reprezentaciju Mađarske rezultatom 11:8.

Treća četvrtina bila je ključna u današnjem polufinalnom ogledu. Najefikasniji u hrvatskoj reprezentaciji bio je Marinić Kragić s 3 gola, dok je dva pridodao Fatović,a po jedan su gol postigli Lončar, Vukičević, Burić, Vrlić, Butić i Kharkov.

Kod Mađara po tri gola su postigli Vigvari i Nagy.

U finalu 36. Europskog prvenstva u vaterpolu hrvatska će reprezentacija igrati protiv Španjolske u utorak u 20 sati i 15 minuta.